Mikołów
HETMAN
Brązowa gwiazdka

Rezerwy podejmowały u siebie lidera katowickiej A-klasy, czyli rezerwy Śląska Świętochłowice.

Z meczu na mecz forma naszych rezerw rośnie a dzisiejszy mecz miał dać odpowiedź na pytanie, czy odmłodzony skład ma szanse na walkę z wyżej notowanymi przeciwnikami. Okazuje się, że walka na boisku nie jest im obca i ambicji odmówić im nie można ale nadal zdarza się im popełniać błędy w kluczowych momentach meczu. W niedzielnej potyczce AKSa popełniła tych błędów tylko i aż dwa bo miały decydujące znaczenie dla ostatecznego wyniku spotkania. Pierwszy błąd przytrafił się już w 3 minucie meczu. Interweniujący w polu karnym bramkarz wybijając piłkę nastrzelił rękę mikołowskiego obrońcy i sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Gondek. Pierwsza połowa niezwykle wyrównana i zacięta, obie ekipy stwarzały sobie dogodne sytuacje ale żadna nie zdołała już zdobyć bramki. Druga połowa zdecydowanie należała do naszych rezerw. Szaleńcze ataki, składne akcje i brak strachu przed liderem przyniosły efekt w postaci bramki dla mikołowian. W 65 minucie rzut wolny sprzed pola karnego wykonywał Książek i posłał piłkę ponad murem obok bramkarza gości, który praktycznie nie zareagował. Było 1:1 ale taki wynik nie zadowalał zawodników z Mikołowa, którzy usilnie dążyli do zdobycia kolejnej bramki. Sytuacji było dużo ale zazwyczaj brakowało albo dokładniejszych podań albo zwyczajnie odrobiny szczęścia. Niestety więcej zimnej krwi w końcówce meczu zachowali świętochłowiczanie i w pierwszej minucie doliczonego czasu gry wyprowadzili klasyczną kontrę, dośrodkowanie po ziemi z prawej strony pola karnego przeszło przez linię obrony i zamykający na długim słupku Piwowarczyk wbił piłkę do siatki AKS dając gościom zwycięstwo.

AKS II Mikołów - Śląsk II Świętochłowice 1:2 (0:1)

Bramka dla AKS: Daniel Książek 65'

Bramki dla Śląska II: Gondek 4' (k.) i Piwowarczyk 90+1'

Żółte kartki: Daniel Książek 54' (AKS) oraz Piwowarczyk 12' i Michalski 70' (Śląsk II)

Skład AKS: Grzegorz Kornacki - Kacper Skuła, Łukasz Sadowski, Dawid Rybicki, Jakub Żyłka, Paweł Szary, Maciej Felkiel (60' Kamil Fus), Dawid Marcol, Jakub Małysa (45' Grzegorz Górny), Daniel Książek, Paweł Wyrobek (76')