Wspierają nas:

Bank MBS
MOSIR
Vega Sport
CamMedia
Patronite
1%

PIŁKA NOŻNA

"ZINA" Liga Okręgowa

25.05.2019r, 17:00

 Iskra Pszczyna - AKS Mikołów

(Pszczyna}

2d 24h 32min 11s

PIŁKA NOŻNA

Klasa A

25.05.2019r, 14:30

Wawel Wirek - AKS II Mikołów

(Ruda Śląska)

2d 24h 32min 11s

PIŁKA NOŻNA

III Liga Kobiet

26.05.2019r, 16:00

AKS Mikołów - ROW II Rybnik

(Mikołów, Zawilców 8)

2d 24h 32min 11s

W tym roku nasz klub obchodzi swoje 95. urodziny! Z tej okazji na stadionie AKSy w niedzielę zorganizowano rodzinny festyn z wieloma atrakcjami nie tylko dla dzieci.

Oficjalnie imprezę rozpoczęto kilka minut po godzinie 15:00 a programie a rozpoczął go pokaz "freestyle football" który zaprezentował Dawid Pajor. Najmłodszym adeptom piłki nożnej nasz gość pokazał w jaki sposób można piłką żonglować a także uczył sztuczek z futbolówką. Po godzinnych warsztatach z trikami piłkarskimi na murawie zatańczono zumbę z Anną Gierszyńską. Na koniec zgromadzeni na obiekcie mogli posłuchać rockowego zespołu "Nie Twój Interes". Prócz stałych punktów programu każdy mógł sprawdzić swoją celność z replik nowoczesnej broni palnej, którą prezentowali członkowie Stowarzyszenia Pancernik. Ciekawy był również występ grupy rycerzy z Bractwa Herbu Lis, którzy nie tylko prezentowali przybyłym okazałe zbroje i broń ale również pokazali jak kiedyś używano miecza i tarczy. Dzieciom do gustu przypadł również Bubble Football w przezroczystych kulach, piłka okazała się mniej atrakcyjna od możliwości odbijania się w kulach od przeciwników. Ogromne zainteresowanie budziły dmuchańce, które ustawiła dla nas Sala Zabaw Nibylandia. Dmuchańce te oblegane były niemal od samego początku aż do końca imprezy. Obecna również była strefa gastronomiczna a w niej grill, napoje, lody, popcorn, wata cukrowa i gofry. Dodatkami do całości był kramik z zabawkami i balonami oraz stoisko z klubowymi gadżetami.

Serdecznie dziękujemy za Waszą obecność na festynie! To dla klubu najlepszy prezent urodzinowy.

"Chciałbym podziękować wszystkim osobom, które pomogły w organizacji imprezy. Nie było ich zbyt wielu ale jak widać do organizacji udanego urodzinowego festynu nie trzeba zbyt wielu osób bo liczą się ich dobre chęci i zaangażowanie. Dziękuję Piotrkowi Piszczkowi, wieloletniemu zawodnikowi AKSy, za jego  szczególne wsparcie bo bez niego nasz festyn nie wyglądałby tak świetnie. Ogromne słowa uznania dla Kamila Stychlerza, właściciela agencji reklamowej Cam Media Group oraz klubu FRAKTAL, który w wielu aspektach organizacyjnych był mi pomocny i posłużył dobrymi radami. Dziękuję członkom stowarzyszenia Pancernik, za uatrakcyjnienie festynu akcentem militarystycznym, który ku mojemu zdziwieniu cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród dzieciaków ale i również wśród dorosłych. Szacunek dla bractwa rycerskiego za pozytywny odzew na moje zaproszenie oraz za wytrzymałość w ten upalny dzień [w ciężkich zbrojach]. Zespołowi Nie Twój Interes życzę sukcesów na polskiej scenie rockowej i z niecierpliwością czekam na ich pierwszą płytę. Podziękowania dla mikołowskiego MOSIiRu za udostępnienie i przygotowanie obiektu. Za fotorelację serdeczne podziękowania dla Pana Adnrzeja Fijałkowskiego, bez tych zdjęć o naszym festynie nikt by nie pamiętał w przyszłości. Na koniec dziękuję wszystkim obecnym na festynie bowiem Wasze zadowolenie było dla mnie nagrodą za trud włożony w organizację tego wydarzenia. Zapraszam wszystkich do kibicowania naszym drużynom i zawodnikom w kolejnych sezonach, które mam nadzieję przyniosą nam ogromne sukcesy i wprowadzą nas w pozytywnych nastrojach do obchodów setnych urodzin klubu." - skomentował Krzysztof Janeczek, organizator festynu.  

Prawdopodobnie po raz pierwszy jubileusz klubu zorganizowano dla wszystkich mieszkańców miasta. W poprzednich latach piastujące wówczas władzę w klubie zarządy zamykały się w wynajmowanych lokalach i restauracjach aby we własnym wąskim gronie przyznawać sobie wyróżnieni i ordery wspólnie pozując do zdjęć. 

ZOBACZ FOTOREPORTAŻ Pana Andrzeja z naszego festynu [kliknij] --> GALERIA ZDJĘĆ na facebooku "To Tylko Mikołów"