.

PIŁKA NOŻNA

Liga Okręgowa grupa IV Katowice - Sosnowiec

sobota 3.05.2022 o 11:00

kolejka 25

Sparta Katowice - AKS Mikołów

2d 24h 32min 11s

Informacja dla rodziców o obowiązkowych badaniach lekarskich dopuszczających do trenowania piłki nożnej.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia aby zostać dopuszczonym do uprawiania jakiejkolwiek dyscypliny sportu należy przejść odpowiednie badania lekarskie. Przepisy zostały nieco zmienione w tej kwestii, jednak w trosce o prawidłowy rozwój naszych zawodników klub podpisał umowę o współpracy z doktorem Marcinem Hajzykiem. Jest on Specjalistą Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej nr 1030 uprawniającego do przeprowadzania badań i wydawania orzeczeń o zdolności do uprawiania danego sportu przez dzieci i młodzież do ukończenia 21 roku życia oraz przez zawodników pomiędzy 21 a 23 rokiem życia.

Badania odbędą się 15 października 2019 r. w budynku klubowym i rozpoczną się od godziny 16:30. Poszczególni trenerzy w swoich kategoriach wiekowych poinformują o konkretnej godzinie dla każdej z drużyn/rocznika.

Każde dziecko, które pierwszy raz przystąpi do obowiązkowych badań zobowiązane jest posiadać przy sobie aktualne badania krwi: morfologia i OB, badania moczu oraz EKG. Komplet badań upoważnia do przystąpienia do badań u lekarza medycyny sportowej. Badania te rodzice są zobowiązani przeprowadzić u swoich dzieci we własnym zakresie. 

Koszt konsultacji u lekarza medycyny sportowej w naszym budynku klubowym to 40 zł. Podczas badania obecność rodzica lub opiekuna jest obowiązkowa! Nasz lekarz udziela specjalistycznych porad oraz służy wsparciem w przypadku zdiagnozowanych wad postawy itp. 

   

Wspierają nas:

Bank MBS
MOSIR
Vega Sport
Mikołów
HETMAN
Brązowa gwiazdka