Raport meczowy

AKS Mikołów vs Pogoń Imielin
5 : 1
( 4 : 0 )
Michał Biernacki 2'
Daniel Paszek 11'
17'
Michał Biernacki 29'
Daniel Paszek 57'

Relacja

Bardzo okazale wypadł debiut trenera Adama Krzęciesy na ławce trenerskiej AKS Mikołów. Mikołowska drużyna pewnie pokonała Pogoń Imielin 5:1.


Nasi od piłkarze od samego początku bardzo agresywnie ruszyli na rywali. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bo już w 2 minucie po szybkim rozegraniu piłki z autu Olaf Augustyniak dograł piłkę w pole karne a na bliższym słupku akcję sfinalizował Michał Biernacki i rozwiązał worek z bramkami.


W 11 minucie poprzeczne podanie defensora gości przejął Daniel Paszek i w sytuacji sam na sam z Iwaniukiem pokonał bramkarza Pogoni.
Z minuty na minutę rosła przewaga naszego zespołu. W 17 minucie z prawej strony Mateusz Zamojda dograł piłkę w pole karne a najbardziej czujny okazał się Olaf Augustyniak i podwyższył wynik spotkania na 3:0.


Mimo panującego upału nasi piłkarze dalej dążyli do zdobycia kolejnych bramek. I tak w 29 minucie spotkania po dobrym rozegraniu piłki z lewej strony dośrodkowywał Mariusz Korzeniowski a w polu karnym najwyżej do piłki wyskoczył Michał Biernacki i mieliśmy na tablicy wyników 4:0.


Drugą połowę spotkania goście zaczęli z większym animuszem ale nie potrafili przebić się przez dobrze zorganizowaną defensywę mikołowian. W 57 minucie przy wyprowadzeniu piłki obrońcy Pogoni popełnili błąd i Daniel Paszek prawie całą połowę przebiegł sam znajdując się ponownie oko w oko z Iwaniukiem i po raz kolejny wygrał ten pojedynek


Później tempo spotkania trochę opadło, ale mieliśmy jeszcze swoje okazje. Bardzo aktywny po wejściu był Michał Pawełczyk i miał swoje okazje do zdobycia bramki ale przy pierwszej przeniósł piłkę nad poprzeczką, a w drugiej przegrał pojedynek z bramkarzem Pogoni.
W 87 minucie przy dużej bierności naszych obrońców bramkę honorową zdobył Mateusz Stachowicz.


AKS Mikołów:
Łukasz Szczepek - Przemysław Gałecki [kpt], Mariusz Gancarczyk, Wojciech Przybylski, Mariusz Korzeniowski, Jacek Wujec(60' Wojciech Oltman), Tomasz Tabiś, Daniel Paszek(80' Bartosz Brun), Mateusz Zamojda(70' Michał Pawełczyk), Olaf Augustyniak(65' Piotr Osiecki), Michał Biernacki
Trener: Adam Krzęciesa 


Pogoń Imielin:
Piotr Iwaniuk - Jakub Pilarski(80' Damian Saternus), Miłosz Pietrowski, Andrzej Malina, Mateusz Stachowicz, Kamil Cisoń(46' Mateusz Pacwa), Piotr Nocoń, Michał Gadaj(60' Kamil Jochemczyk), Kamil Łankiewicz, Mateusz Keler [kpt] (60' Daniel Cisoń), Antoni Turczyński(65' Kamil Jurski)
Trener: Michał Chmielowski


Sędziowie: Kamil Karch, Mateusz Dragan, Maciej Kuropatwa (Podokręg Katowice)

Skład

Podstawowy

Michał Biernacki
Mariusz Gancarczyk
Przemysław Gałecki
Mariusz Korzeniowski
Daniel Paszek
Wojciech Przybylski
Łukasz Szczepek
Tomasz Tabiś
Jacek Wujec

Rezerwowy

Wspierają nas:

Bank MBS
MOSIR
Vega Sport
Mikołów
HETMAN
Brązowa gwiazdka