PIŁKA NOŻNA

IV LIGA

21.09.2019r, 16:00

Gwarek Ornontowice - AKS Mikołów 

(Ornontowice)

2d 24h 32min 11s

PIŁKA NOŻNA

Klasa A

21.09.2019r, 11:00

Grunwald Ruda Śl. - AKS II Mikołów

(Mikołów)

2d 24h 32min 11s

Ostatecznie i definitywnie: AKS Mikołów awansował do IV Ligi!

W sobotnie popołudnie na mikołowskim Stadionie Miejskim odbył się najważniejszy mecz sezonu. Zwycięstwo dawało piłkarzom AKSy upragniony awans do IV ligi. Przeciwnikiem była drużyna Pogoni Imielin, która od dawna plasuje się w czołówce ligi okręgowej. Tym razem zespół gości, który grał tylko i wyłącznie o prestiż, nie miał nic do powiedzenia i wyraźnie przegrał z niepokonanymi na własnym boisku nowym czwartoligowcem! Już praktycznie pierwsza połowa rozstrzygnęła sprawę końcowego wyniku bowiem po bramkach Kruka, Zamojdy i Majsnera zespół Marcina Molka prowadził 3:0! Zwycięstwa już nie wypuścili do końca meczu dorzucając jeszcze dwie bramki w końcówce drugiej połowy. Do siatki trafili Tsurleiskiri i Pawełczyk, goście odpowiedzieli tylko jednym golem z rzutu karnego.

Było to 25. zwycięstwo w sezonie. AKS MIKOŁÓW awansował do IV ligi. 

Dziękujemy licznie zgromadzonym tego dnia na stadionie kibicom i sympatykom naszej drużyny. Miejmy nadzieję, że ich liczba będzie stale wzrastać a mikołowski stadion zawsze już będzie zapełniany podczas meczów naszej drużyny. 

AKS MIKOŁÓW - Pogoń Imielin 5:1 (3:0)

Bramki dla AKS: 24' Mateusz Kruk, 35' Mateusz Zamojda, 42' Mateusz Majsner, 85' Giorgi Tsuleiskiri, 90' Michał Pawełczyk

Bramka dla Pogoni: 78' Kamil Cisoń (rzut karny)

Skład AKS: Sebastian Duda, Paweł Drapała, Dawid Mazurek, Marcin Piekarz, Adrian Sopniewski, Mateusz Kruk (71' Wojciech Oltman), Robert Brysz, Michał Biernacki (60' Michał Pawełczyk), Mateusz Zamojda, Giorgi Tsuleiskiri (86' Piotr Piszczek), Mateusz Majsner. Rezerwowi: Łukasz Szczepek, Robert Prus, Tomasz Frankowski, Wojciech Przybylski. Trener: Marcin MOLEK 

 

OŚWIADCZENIE

W odniesieniu do sytuacji związanej z publikacją krótkiego filmiku, na którym grupa zawodników naszego klubu wykrzykuje w szatni obraźliwe hasła w kierunku jednego z katowickich klubów informujemy, że jako „Zarząd” nie popieramy tego typu zachowań a osoby odpowiedzialne za to zdarzenie zostały już ukarane. Jeśli ktokolwiek poczuł się obrażony to z tego miejsca serdecznie go przepraszamy.

Życzymy wielu sukcesów w zbliżającym się sezonie.

„Zarząd” AKS Mikołów

Tabela - I zespół

Miejsce Nazwa Mecze Zwy. Rem. Por Br. + Br. - Br. +/- Punkty
1 Szombierki Bytom 6 4 2 0 11 4 7 14
2 Unia Kosztowy 6 3 3 0 16 7 9 12
3 Gwarek Ornontowice 6 3 2 1 14 7 7 11
4 Warta Zawiercie 6 3 1 2 16 12 4 10
5 Ruch Radzionków 6 3 1 2 12 8 4 10
6 Unia Dąbrowa Górnicza 6 3 1 2 7 7 0 10
7 Sarmacja Będzin 6 2 3 1 8 4 4 9
8 MKS Śląsk Świętochłowice 6 2 2 2 7 8 -1 8
9 Przemsza Siewierz 6 2 2 2 11 11 0 8
10 AKS Mikołów 6 2 2 2 7 5 2 8
11 RKS Grodziec 6 2 1 3 9 12 -3 7
12 Znicz Kłobuck 6 2 1 3 6 10 -4 7
13 Slavia Ruda Śląska 6 2 1 3 9 14 -5 7
14 Polonia Poraj 6 1 2 3 5 10 -5 5
15 Raków II Częstochowa 6 1 1 4 10 15 -5 4
16 Drama Zbrosławice 6 0 1 5 6 20 -14 1
awans   spadek

Skład - I zespół

Mateusz Bąk

Michał Biernacki

Robert Brysz

Mateusz Bukowiec

Kamil Drabik

Paweł Drapała

Sebastian Duda

Patryk Durnaś

Przemysław Gałecki

Saba Jikia

Jarosław Kowalski

Mateusz Kruk

Mateusz Kurdziel

Mateusz Majsner

Mateusz Małek

Wojciech Oltman

Michał Pawełczyk

Marcin Piekarz

Piotr Piszczek

Adrian Plasan

Wojciech Przybylski

Mateusz Sikora

Bartosz Soliński

Adrian Sopniewski

Paweł Szary

Łukasz Szczepek

Borys Walczak

Mateusz Zamojda

Terminarz - I zespół

Kolejka Data i czas Mecz Wynik
Kolejka 1
1 2019-08-10 00:00:00 Raków II Częstochowa - Przemsza Siewierz 1 : 1
1 2019-08-10 00:00:00 Drama Zbrosławice - Slavia Ruda Śląska 1 : 3
1 2019-08-10 17:00:00 AKS Mikołów - MKS Śląsk Świętochłowice 0 : 2
1 2019-08-10 00:00:00 Sarmacja Będzin - Unia Dąbrowa Górnicza (wo) 3 : 0
1 2019-08-10 00:00:00 Polonia Poraj - Unia Kosztowy 1 : 1
1 2019-08-10 00:00:00 Szombierki Bytom - Warta Zawiercie 2 : 0
1 2019-08-10 00:00:00 Gwarek Ornontowice - RKS Grodziec 4 : 1
1 2019-08-11 00:00:00 Znicz Kłobuck - Ruch Radzionków 1 : 0
Kolejka 2
2 2019-08-17 00:00:00 MKS Śląsk Świętochłowice - Przemsza Siewierz 2 : 2
2 2019-08-17 00:00:00 RKS Grodziec - Raków II Częstochowa 2 : 1
2 2019-08-17 00:00:00 Slavia Ruda Śląska - Gwarek Ornontowice (wo) 0 : 3
2 2019-08-18 00:00:00 Ruch Radzionków - Drama Zbrosławice 4 : 0
2 2019-08-17 00:00:00 Warta Zawiercie - Znicz Kłobuck 3 : 1
2 2019-08-17 00:00:00 Unia Kosztowy - Szombierki Bytom 0 : 0
2 2019-08-17 00:00:00 Unia Dąbrowa Górnicza - Polonia Poraj 3 : 0
2 2019-08-17 17:00:00 AKS Mikołów - Sarmacja Będzin 0 : 0
Kolejka 3
3 2019-08-24 00:00:00 Sarmacja Będzin - MKS Śląsk Świętochłowice 2 : 0
3 2019-08-25 17:00:00 Polonia Poraj - AKS Mikołów 0 : 2
3 2019-08-24 00:00:00 Szombierki Bytom - Unia Dąbrowa Górnicza 3 : 1
3 2019-08-24 00:00:00 Znicz Kłobuck - Unia Kosztowy 1 : 4
3 2019-08-24 00:00:00 Drama Zbrosławice - Warta Zawiercie 3 : 4
3 2019-08-24 00:00:00 Gwarek Ornontowice - Ruch Radzionków 3 : 1
3 2019-08-24 00:00:00 Raków II Częstochowa - Slavia Ruda Śląska 4 : 1
3 2019-08-24 00:00:00 Przemsza Siewierz - RKS Grodziec 3 : 1
Kolejka 4
4 2019-08-31 00:00:00 MKS Śląsk Świętochłowice - RKS Grodziec 1 : 0
4 2019-08-31 00:00:00 Slavia Ruda Śląska - Przemsza Siewierz 2 : 1
4 2019-08-31 00:00:00 Ruch Radzionków - Raków II Częstochowa 2 : 1
4 2019-09-01 00:00:00 Warta Zawiercie - Gwarek Ornontowice 2 : 2
4 2019-08-31 00:00:00 Unia Kosztowy - Drama Zbrosławice 5 : 1
4 2019-08-24 00:00:00 Unia Dąbrowa Górnicza - Znicz Kłobuck 1 : 0
4 2019-08-31 17:00:00 AKS Mikołów - Szombierki Bytom 1 : 1
4 2019-08-31 00:00:00 Sarmacja Będzin - Polonia Poraj 1 : 1
Kolejka 5
5 2019-09-06 00:00:00 RKS Grodziec - Slavia Ruda Śląska 3 : 1
5 2019-09-07 00:00:00 Przemsza Siewierz - Ruch Radzionków 1 : 3
5 2019-09-07 00:00:00 Drama Zbrosławice - Unia Dąbrowa Górnicza 1 : 1
5 0000-00-00 00:00:00 Polonia Poraj - MKS Śląsk Świętochłowice 2 : 0
5 2019-09-07 00:00:00 Gwarek Ornontowice - Unia Kosztowy 2 : 2
5 2019-09-08 00:00:00 Szombierki Bytom - Sarmacja Będzin 2 : 1
5 2019-09-08 00:00:00 Raków II Częstochowa - Warta Zawiercie 1 : 5
5 2019-09-08 16:00:00 Znicz Kłobuck - AKS Mikołów 2 : 1
Kolejka 6
6 2019-09-14 00:00:00 MKS Śląsk Świętochłowice - Slavia Ruda Śląska 2 : 2
6 2019-09-14 00:00:00 Ruch Radzionków - RKS Grodziec 2 : 2
6 2019-09-14 00:00:00 Warta Zawiercie - Przemsza Siewierz 2 : 3
6 2019-09-14 00:00:00 Unia Kosztowy - Raków II Częstochowa 4 : 2
6 2019-09-14 00:00:00 Unia Dąbrowa Górnicza - Gwarek Ornontowice 1 : 0
6 2019-09-14 16:00:00 AKS Mikołów - Drama Zbrosławice 3 : 0
6 2019-09-14 00:00:00 Sarmacja Będzin - Znicz Kłobuck 1 : 1
6 2019-09-14 00:00:00 Polonia Poraj - Szombierki Bytom 1 : 3
Kolejka 7
7 2019-09-21 00:00:00 Slavia Ruda Śląska - Ruch Radzionków :
7 2019-09-21 00:00:00 Drama Zbrosławice - Sarmacja Będzin :
7 2019-09-21 00:00:00 Znicz Kłobuck - Polonia Poraj :
7 2019-09-21 16:00:00 Gwarek Ornontowice - AKS Mikołów :
7 2019-09-21 00:00:00 Przemsza Siewierz - Unia Kosztowy :
7 2019-09-22 00:00:00 Szombierki Bytom - MKS Śląsk Świętochłowice :
7 2019-09-22 00:00:00 Raków II Częstochowa - Unia Dąbrowa Górnicza :
7 2019-09-21 00:00:00 RKS Grodziec - Warta Zawiercie :
Kolejka 8
8 2019-09-28 00:00:00 MKS Śląsk Świętochłowice - Ruch Radzionków :
8 2019-09-28 00:00:00 Warta Zawiercie - Slavia Ruda Śląska :
8 2019-09-28 00:00:00 Unia Kosztowy - RKS Grodziec :
8 2019-09-28 00:00:00 Unia Dąbrowa Górnicza - Przemsza Siewierz :
8 2019-09-29 11:30:00 Raków II Częstochowa - AKS Mikołów :
8 2019-09-28 00:00:00 Sarmacja Będzin - Gwarek Ornontowice :
8 2019-09-28 00:00:00 Polonia Poraj - Drama Zbrosławice :
8 2019-09-28 00:00:00 Szombierki Bytom - Znicz Kłobuck :
Kolejka 9
9 2019-10-05 00:00:00 Slavia Ruda Śląska - Unia Kosztowy :
9 2019-10-05 00:00:00 Drama Zbrosławice - Szombierki Bytom :
9 2019-10-05 00:00:00 Znicz Kłobuck - MKS Śląsk Świętochłowice :
9 2019-10-05 00:00:00 Gwarek Ornontowice - Polonia Poraj :
9 2019-10-05 15:00:00 Przemsza Siewierz - AKS Mikołów :
9 2019-10-05 00:00:00 RKS Grodziec - Unia Dąbrowa Górnicza :
9 2019-10-05 00:00:00 Ruch Radzionków - Warta Zawiercie :
9 2019-10-06 00:00:00 Raków II Częstochowa - Sarmacja Będzin :
Kolejka 10
10 2019-10-12 00:00:00 MKS Śląsk Świętochłowice - Warta Zawiercie :
10 2019-10-12 00:00:00 Unia Kosztowy - Ruch Radzionków :
10 2019-10-12 00:00:00 Unia Dąbrowa Górnicza - Slavia Ruda Śląska :
10 2019-10-12 15:00:00 AKS Mikołów - RKS Grodziec :
10 2019-10-12 00:00:00 Sarmacja Będzin - Przemsza Siewierz :
10 2019-10-12 00:00:00 Polonia Poraj - Raków II Częstochowa :
10 2019-10-12 00:00:00 Szombierki Bytom - Gwarek Ornontowice :
10 2019-10-12 00:00:00 Znicz Kłobuck - Drama Zbrosławice :
Kolejka 11
11 2019-10-19 11:00:00 Slavia Ruda Śląska - AKS Mikołów :
11 2019-10-19 00:00:00 Drama Zbrosławice - MKS Śląsk Świętochłowice :
11 2019-10-19 00:00:00 Gwarek Ornontowice - Znicz Kłobuck :
11 2019-10-19 00:00:00 Przemsza Siewierz - Polonia Poraj :
11 2019-10-19 00:00:00 RKS Grodziec - Sarmacja Będzin :
11 2019-10-19 00:00:00 Ruch Radzionków - Unia Dąbrowa Górnicza :
11 2019-10-19 00:00:00 Warta Zawiercie - Unia Kosztowy :
11 2019-10-20 00:00:00 Raków II Częstochowa - Szombierki Bytom :
Kolejka 12
12 2019-10-26 00:00:00 Drama Zbrosławice - Gwarek Ornontowice :
12 2019-10-26 00:00:00 Unia Dąbrowa Górnicza - Warta Zawiercie :
12 2019-10-26 14:00:00 AKS Mikołów - Ruch Radzionków :
12 2019-10-26 00:00:00 Sarmacja Będzin - Slavia Ruda Śląska :
12 2019-10-26 00:00:00 Polonia Poraj - RKS Grodziec :
12 2019-10-26 00:00:00 Szombierki Bytom - Przemsza Siewierz :
12 2019-10-26 00:00:00 Znicz Kłobuck - Raków II Częstochowa :
12 2019-10-27 00:00:00 MKS Śląsk Świętochłowice - Unia Kosztowy :
Kolejka 13
13 2019-11-02 00:00:00 Slavia Ruda Śląska - Polonia Poraj :
13 2019-11-02 00:00:00 Gwarek Ornontowice - MKS Śląsk Świętochłowice :
13 2019-11-02 00:00:00 Przemsza Siewierz - Znicz Kłobuck :
13 2019-11-02 00:00:00 RKS Grodziec - Szombierki Bytom :
13 2019-11-02 00:00:00 Ruch Radzionków - Sarmacja Będzin :
13 2019-11-02 14:00:00 Warta Zawiercie - AKS Mikołów :
13 2019-11-02 00:00:00 Unia Kosztowy - Unia Dąbrowa Górnicza :
13 2019-11-03 00:00:00 Raków II Częstochowa - Drama Zbrosławice :
Kolejka 14
14 2019-11-09 00:00:00 Drama Zbrosławice - Przemsza Siewierz :
14 2019-11-09 14:00:00 AKS Mikołów - Unia Kosztowy :
14 2019-11-09 00:00:00 Sarmacja Będzin - Warta Zawiercie :
14 2019-11-09 00:00:00 Polonia Poraj - Ruch Radzionków :
14 2019-11-09 00:00:00 Szombierki Bytom - Slavia Ruda Śląska :
14 2019-11-09 00:00:00 Znicz Kłobuck - RKS Grodziec :
14 2019-11-09 00:00:00 Gwarek Ornontowice - Raków II Częstochowa :
14 2019-11-10 00:00:00 MKS Śląsk Świętochłowice - Unia Dąbrowa Górnicza :
Kolejka 15
15 2019-11-16 00:00:00 Slavia Ruda Śląska - Znicz Kłobuck :
15 2019-11-16 00:00:00 Przemsza Siewierz - Gwarek Ornontowice :
15 2019-11-16 00:00:00 RKS Grodziec - Drama Zbrosławice :
15 2019-11-16 00:00:00 Warta Zawiercie - Polonia Poraj :
15 2019-11-16 00:00:00 Unia Kosztowy - Sarmacja Będzin :
15 2019-11-16 13:30:00 Unia Dąbrowa Górnicza - AKS Mikołów :
15 2019-11-16 00:00:00 Ruch Radzionków - Szombierki Bytom :
15 2019-11-17 00:00:00 Raków II Częstochowa - MKS Śląsk Świętochłowice :

Wspierają nas:

Bank MBS
MOSIR
Vega Sport
CamMedia
Mikołów
FREE TV