PIŁKA NOŻNA

IV LIGA

21.09.2019r, 16:00

Gwarek Ornontowice - AKS Mikołów 

(Ornontowice)

2d 24h 32min 11s

PIŁKA NOŻNA

Klasa A

21.09.2019r, 11:00

Grunwald Ruda Śl. - AKS II Mikołów

(Mikołów)

2d 24h 32min 11s

Przedstawiamy kilka podstawowych statystyk piłkarzy AKS Mikołów, którzy awansowali do IV Ligi.

Sezon w liczbach:

1 - miejsce, które zajął zespół AKS Mikołów w tabeli pierwszej grupy ZINA Ligi Okręgowej. 

Wynik ten oznacza dla mikołowian awans do IV Ligi i tam zagra nasz zespół w sezonie 209/2020. To powrót na ten szczebel rozgrywkowy po 5 sezonach spędzonych w okręgówce.

Tabela końcowa rozgrywek!


77 - liczba zdobytych punktów w rozgrywkach.

To o 11 punktów więcej niż w sezonie 2017/2018 i aż o 32 punkty więcej niż w sezonie 2016/2017!


15 - liczba zwycięstw odniesionych w meczach rozgrywanych na własnym stadionie.

Jako jedyna drużyna w lidze zgarnęliśmy komplet punktów w meczach u siebie! Od sezonu 2014/2015 (od momentu spadku AKS z IV ligi do okręgówki) nie dokonała tego żadna drużyna w lidze. Twierdza Mikołów nie została zdobyta od 3 czerwca 2017 roku, przegraliśmy wówczas u siebie mecz z Podlesianką Katowice w 28 kolejce sezonu 2016/2017. Nie przegraliśmy więc w kolejnych 31 meczach na własnym obiekcie.  


3 - liczba bramek straconych w meczach rozgrywanych na własnym stadionie.

To aż o 10 mniej, niż straciła druga w tej klasyfikacji Podlesianka Katowice (13).


9 - ilość meczów bez porażki pod rząd.

Po porażce z Sokołem Wola w 13. kolejce mikołowianie przegrali z Podlesianką Katowice w 23. kolejce, zanotowali wówczas 8 zwycięstw i 1 remis.


 600 - tylu kibiców obejrzało na Stadionie Miejskim w Mikołowie mecz 30. kolejki z Pogonią Imielin.

To największa liczba kibiców, jaką zgromadził mecz w naszej lidze. Podobne zainteresowanie wzbudziły mecze Podlesianki Katowice z AKS Mikołów oraz Fortuny Wyry z AKS Mikołów (ok 550). Niewiele mniej osób obserwowało mecz AKS Mikołów z Fortuną Wyry (500). Byliśmy więc drużyną najliczniej obserwowaną przez kibiców z trybun. Średnio 250 osób obserwowało zmagania naszej drużyny z przeciwnikami na naszym stadionie i prawdopodobnie to na mikołowska arenę przychodziło najwięcej osób w sezonie.


33 - tylu zawodników rozegrało przynajmniej jedną minutę w sezonie 2018/2019.

Najmniej minut zaliczył Piotr Piszczek (14). W kadrze było również dwóch zawodników, którzy zasiedli na ławce rezerwowych ale ostatecznie nie weszli na plac gry (Paweł Szary i Borys Walczak)


2469 - tyle minut na boisku przebywał Robert Brysz, najwięcej z wszystkich zawodników mikołowskiej drużyny.

Tuż za Robertem najwięcej minut zagrał Mateusz Zamojda (2389) i Mateusz Sikora (2089)


11 - po tyle bramek zdobyli dwaj najskuteczniejsi zawodnicy w naszej drużynie: Mateusz Zamojda i Giorgi Tsuleiskiri

Ogółem do siatki rywali trafiało 17 naszych zawodników, dwie bramki zaliczono jako samobójcze.

 


8 - najwięcej strzelonych bramek w jednym meczu.

Zdarzyło się to w 17 kolejce, w której na wyjeździe AKS pokonał Górnika MK Katowice 1:8



17 - w tylu meczach minionego sezonu AKS Mikołów nie stracił bramki.

Drugiej w tabeli Podlesiance sztuka ta udała się jedynie w 12 spotkaniach.


40 - tyle żółtych kartek zebrali nasi zawodnicy w 30. meczach w sezonie 2018/2019

Najwięcej, bo 5 żółtych kartek otrzymali Robert Brysz i Wojciech Oltman. Żaden zawodnik nie otrzymał bezpośrednio czerwonej kartki. Jedyną kartkę czerwonego koloru zobaczył w konsekwencji napomnienia drugą żółtą kartką Robert Brysz w meczu u siebie z MKS Lędziny w 10. kolejce


3 - tylu bramkarzy broniło dostępu do naszej bramki.

W pierwszych dziewięciu kolejkach bronił Patryk Kierlin, który zimą przeniósł się do Spójni Landek. Od 10 do 21 kolejki między słupkami stał Łukasz Szczepek, a w dziewięciu ostatnich kolejkach numerem jeden był Sebastian Duda.


 

Tabela - I zespół

Miejsce Nazwa Mecze Zwy. Rem. Por Br. + Br. - Br. +/- Punkty
1 Szombierki Bytom 6 4 2 0 11 4 7 14
2 Unia Kosztowy 6 3 3 0 16 7 9 12
3 Gwarek Ornontowice 6 3 2 1 14 7 7 11
4 Warta Zawiercie 6 3 1 2 16 12 4 10
5 Ruch Radzionków 6 3 1 2 12 8 4 10
6 Unia Dąbrowa Górnicza 6 3 1 2 7 7 0 10
7 Sarmacja Będzin 6 2 3 1 8 4 4 9
8 MKS Śląsk Świętochłowice 6 2 2 2 7 8 -1 8
9 Przemsza Siewierz 6 2 2 2 11 11 0 8
10 AKS Mikołów 6 2 2 2 7 5 2 8
11 RKS Grodziec 6 2 1 3 9 12 -3 7
12 Znicz Kłobuck 6 2 1 3 6 10 -4 7
13 Slavia Ruda Śląska 6 2 1 3 9 14 -5 7
14 Polonia Poraj 6 1 2 3 5 10 -5 5
15 Raków II Częstochowa 6 1 1 4 10 15 -5 4
16 Drama Zbrosławice 6 0 1 5 6 20 -14 1
awans   spadek

Skład - I zespół

Mateusz Bąk

Michał Biernacki

Robert Brysz

Mateusz Bukowiec

Kamil Drabik

Paweł Drapała

Sebastian Duda

Patryk Durnaś

Przemysław Gałecki

Saba Jikia

Jarosław Kowalski

Mateusz Kruk

Mateusz Kurdziel

Mateusz Majsner

Mateusz Małek

Wojciech Oltman

Michał Pawełczyk

Marcin Piekarz

Piotr Piszczek

Adrian Plasan

Wojciech Przybylski

Mateusz Sikora

Bartosz Soliński

Adrian Sopniewski

Paweł Szary

Łukasz Szczepek

Borys Walczak

Mateusz Zamojda

Terminarz - I zespół

Kolejka Data i czas Mecz Wynik
Kolejka 1
1 2019-08-10 00:00:00 Raków II Częstochowa - Przemsza Siewierz 1 : 1
1 2019-08-10 00:00:00 Drama Zbrosławice - Slavia Ruda Śląska 1 : 3
1 2019-08-10 17:00:00 AKS Mikołów - MKS Śląsk Świętochłowice 0 : 2
1 2019-08-10 00:00:00 Sarmacja Będzin - Unia Dąbrowa Górnicza (wo) 3 : 0
1 2019-08-10 00:00:00 Polonia Poraj - Unia Kosztowy 1 : 1
1 2019-08-10 00:00:00 Szombierki Bytom - Warta Zawiercie 2 : 0
1 2019-08-10 00:00:00 Gwarek Ornontowice - RKS Grodziec 4 : 1
1 2019-08-11 00:00:00 Znicz Kłobuck - Ruch Radzionków 1 : 0
Kolejka 2
2 2019-08-17 00:00:00 MKS Śląsk Świętochłowice - Przemsza Siewierz 2 : 2
2 2019-08-17 00:00:00 RKS Grodziec - Raków II Częstochowa 2 : 1
2 2019-08-17 00:00:00 Slavia Ruda Śląska - Gwarek Ornontowice (wo) 0 : 3
2 2019-08-18 00:00:00 Ruch Radzionków - Drama Zbrosławice 4 : 0
2 2019-08-17 00:00:00 Warta Zawiercie - Znicz Kłobuck 3 : 1
2 2019-08-17 00:00:00 Unia Kosztowy - Szombierki Bytom 0 : 0
2 2019-08-17 00:00:00 Unia Dąbrowa Górnicza - Polonia Poraj 3 : 0
2 2019-08-17 17:00:00 AKS Mikołów - Sarmacja Będzin 0 : 0
Kolejka 3
3 2019-08-24 00:00:00 Sarmacja Będzin - MKS Śląsk Świętochłowice 2 : 0
3 2019-08-25 17:00:00 Polonia Poraj - AKS Mikołów 0 : 2
3 2019-08-24 00:00:00 Szombierki Bytom - Unia Dąbrowa Górnicza 3 : 1
3 2019-08-24 00:00:00 Znicz Kłobuck - Unia Kosztowy 1 : 4
3 2019-08-24 00:00:00 Drama Zbrosławice - Warta Zawiercie 3 : 4
3 2019-08-24 00:00:00 Gwarek Ornontowice - Ruch Radzionków 3 : 1
3 2019-08-24 00:00:00 Raków II Częstochowa - Slavia Ruda Śląska 4 : 1
3 2019-08-24 00:00:00 Przemsza Siewierz - RKS Grodziec 3 : 1
Kolejka 4
4 2019-08-31 00:00:00 MKS Śląsk Świętochłowice - RKS Grodziec 1 : 0
4 2019-08-31 00:00:00 Slavia Ruda Śląska - Przemsza Siewierz 2 : 1
4 2019-08-31 00:00:00 Ruch Radzionków - Raków II Częstochowa 2 : 1
4 2019-09-01 00:00:00 Warta Zawiercie - Gwarek Ornontowice 2 : 2
4 2019-08-31 00:00:00 Unia Kosztowy - Drama Zbrosławice 5 : 1
4 2019-08-24 00:00:00 Unia Dąbrowa Górnicza - Znicz Kłobuck 1 : 0
4 2019-08-31 17:00:00 AKS Mikołów - Szombierki Bytom 1 : 1
4 2019-08-31 00:00:00 Sarmacja Będzin - Polonia Poraj 1 : 1
Kolejka 5
5 2019-09-06 00:00:00 RKS Grodziec - Slavia Ruda Śląska 3 : 1
5 2019-09-07 00:00:00 Przemsza Siewierz - Ruch Radzionków 1 : 3
5 2019-09-07 00:00:00 Drama Zbrosławice - Unia Dąbrowa Górnicza 1 : 1
5 0000-00-00 00:00:00 Polonia Poraj - MKS Śląsk Świętochłowice 2 : 0
5 2019-09-07 00:00:00 Gwarek Ornontowice - Unia Kosztowy 2 : 2
5 2019-09-08 00:00:00 Szombierki Bytom - Sarmacja Będzin 2 : 1
5 2019-09-08 00:00:00 Raków II Częstochowa - Warta Zawiercie 1 : 5
5 2019-09-08 16:00:00 Znicz Kłobuck - AKS Mikołów 2 : 1
Kolejka 6
6 2019-09-14 00:00:00 MKS Śląsk Świętochłowice - Slavia Ruda Śląska 2 : 2
6 2019-09-14 00:00:00 Ruch Radzionków - RKS Grodziec 2 : 2
6 2019-09-14 00:00:00 Warta Zawiercie - Przemsza Siewierz 2 : 3
6 2019-09-14 00:00:00 Unia Kosztowy - Raków II Częstochowa 4 : 2
6 2019-09-14 00:00:00 Unia Dąbrowa Górnicza - Gwarek Ornontowice 1 : 0
6 2019-09-14 16:00:00 AKS Mikołów - Drama Zbrosławice 3 : 0
6 2019-09-14 00:00:00 Sarmacja Będzin - Znicz Kłobuck 1 : 1
6 2019-09-14 00:00:00 Polonia Poraj - Szombierki Bytom 1 : 3
Kolejka 7
7 2019-09-21 00:00:00 Slavia Ruda Śląska - Ruch Radzionków :
7 2019-09-21 00:00:00 Drama Zbrosławice - Sarmacja Będzin :
7 2019-09-21 00:00:00 Znicz Kłobuck - Polonia Poraj :
7 2019-09-21 16:00:00 Gwarek Ornontowice - AKS Mikołów :
7 2019-09-21 00:00:00 Przemsza Siewierz - Unia Kosztowy :
7 2019-09-22 00:00:00 Szombierki Bytom - MKS Śląsk Świętochłowice :
7 2019-09-22 00:00:00 Raków II Częstochowa - Unia Dąbrowa Górnicza :
7 2019-09-21 00:00:00 RKS Grodziec - Warta Zawiercie :
Kolejka 8
8 2019-09-28 00:00:00 MKS Śląsk Świętochłowice - Ruch Radzionków :
8 2019-09-28 00:00:00 Warta Zawiercie - Slavia Ruda Śląska :
8 2019-09-28 00:00:00 Unia Kosztowy - RKS Grodziec :
8 2019-09-28 00:00:00 Unia Dąbrowa Górnicza - Przemsza Siewierz :
8 2019-09-29 11:30:00 Raków II Częstochowa - AKS Mikołów :
8 2019-09-28 00:00:00 Sarmacja Będzin - Gwarek Ornontowice :
8 2019-09-28 00:00:00 Polonia Poraj - Drama Zbrosławice :
8 2019-09-28 00:00:00 Szombierki Bytom - Znicz Kłobuck :
Kolejka 9
9 2019-10-05 00:00:00 Slavia Ruda Śląska - Unia Kosztowy :
9 2019-10-05 00:00:00 Drama Zbrosławice - Szombierki Bytom :
9 2019-10-05 00:00:00 Znicz Kłobuck - MKS Śląsk Świętochłowice :
9 2019-10-05 00:00:00 Gwarek Ornontowice - Polonia Poraj :
9 2019-10-05 15:00:00 Przemsza Siewierz - AKS Mikołów :
9 2019-10-05 00:00:00 RKS Grodziec - Unia Dąbrowa Górnicza :
9 2019-10-05 00:00:00 Ruch Radzionków - Warta Zawiercie :
9 2019-10-06 00:00:00 Raków II Częstochowa - Sarmacja Będzin :
Kolejka 10
10 2019-10-12 00:00:00 MKS Śląsk Świętochłowice - Warta Zawiercie :
10 2019-10-12 00:00:00 Unia Kosztowy - Ruch Radzionków :
10 2019-10-12 00:00:00 Unia Dąbrowa Górnicza - Slavia Ruda Śląska :
10 2019-10-12 15:00:00 AKS Mikołów - RKS Grodziec :
10 2019-10-12 00:00:00 Sarmacja Będzin - Przemsza Siewierz :
10 2019-10-12 00:00:00 Polonia Poraj - Raków II Częstochowa :
10 2019-10-12 00:00:00 Szombierki Bytom - Gwarek Ornontowice :
10 2019-10-12 00:00:00 Znicz Kłobuck - Drama Zbrosławice :
Kolejka 11
11 2019-10-19 11:00:00 Slavia Ruda Śląska - AKS Mikołów :
11 2019-10-19 00:00:00 Drama Zbrosławice - MKS Śląsk Świętochłowice :
11 2019-10-19 00:00:00 Gwarek Ornontowice - Znicz Kłobuck :
11 2019-10-19 00:00:00 Przemsza Siewierz - Polonia Poraj :
11 2019-10-19 00:00:00 RKS Grodziec - Sarmacja Będzin :
11 2019-10-19 00:00:00 Ruch Radzionków - Unia Dąbrowa Górnicza :
11 2019-10-19 00:00:00 Warta Zawiercie - Unia Kosztowy :
11 2019-10-20 00:00:00 Raków II Częstochowa - Szombierki Bytom :
Kolejka 12
12 2019-10-26 00:00:00 Drama Zbrosławice - Gwarek Ornontowice :
12 2019-10-26 00:00:00 Unia Dąbrowa Górnicza - Warta Zawiercie :
12 2019-10-26 14:00:00 AKS Mikołów - Ruch Radzionków :
12 2019-10-26 00:00:00 Sarmacja Będzin - Slavia Ruda Śląska :
12 2019-10-26 00:00:00 Polonia Poraj - RKS Grodziec :
12 2019-10-26 00:00:00 Szombierki Bytom - Przemsza Siewierz :
12 2019-10-26 00:00:00 Znicz Kłobuck - Raków II Częstochowa :
12 2019-10-27 00:00:00 MKS Śląsk Świętochłowice - Unia Kosztowy :
Kolejka 13
13 2019-11-02 00:00:00 Slavia Ruda Śląska - Polonia Poraj :
13 2019-11-02 00:00:00 Gwarek Ornontowice - MKS Śląsk Świętochłowice :
13 2019-11-02 00:00:00 Przemsza Siewierz - Znicz Kłobuck :
13 2019-11-02 00:00:00 RKS Grodziec - Szombierki Bytom :
13 2019-11-02 00:00:00 Ruch Radzionków - Sarmacja Będzin :
13 2019-11-02 14:00:00 Warta Zawiercie - AKS Mikołów :
13 2019-11-02 00:00:00 Unia Kosztowy - Unia Dąbrowa Górnicza :
13 2019-11-03 00:00:00 Raków II Częstochowa - Drama Zbrosławice :
Kolejka 14
14 2019-11-09 00:00:00 Drama Zbrosławice - Przemsza Siewierz :
14 2019-11-09 14:00:00 AKS Mikołów - Unia Kosztowy :
14 2019-11-09 00:00:00 Sarmacja Będzin - Warta Zawiercie :
14 2019-11-09 00:00:00 Polonia Poraj - Ruch Radzionków :
14 2019-11-09 00:00:00 Szombierki Bytom - Slavia Ruda Śląska :
14 2019-11-09 00:00:00 Znicz Kłobuck - RKS Grodziec :
14 2019-11-09 00:00:00 Gwarek Ornontowice - Raków II Częstochowa :
14 2019-11-10 00:00:00 MKS Śląsk Świętochłowice - Unia Dąbrowa Górnicza :
Kolejka 15
15 2019-11-16 00:00:00 Slavia Ruda Śląska - Znicz Kłobuck :
15 2019-11-16 00:00:00 Przemsza Siewierz - Gwarek Ornontowice :
15 2019-11-16 00:00:00 RKS Grodziec - Drama Zbrosławice :
15 2019-11-16 00:00:00 Warta Zawiercie - Polonia Poraj :
15 2019-11-16 00:00:00 Unia Kosztowy - Sarmacja Będzin :
15 2019-11-16 13:30:00 Unia Dąbrowa Górnicza - AKS Mikołów :
15 2019-11-16 00:00:00 Ruch Radzionków - Szombierki Bytom :
15 2019-11-17 00:00:00 Raków II Częstochowa - MKS Śląsk Świętochłowice :

Wspierają nas:

Bank MBS
MOSIR
Vega Sport
CamMedia
Mikołów
FREE TV