PIŁKA NOŻNA

IV LIGA

26.10.2019r, 14:00

AKS Mikołów - Ruch Radzionków

(Mikołów)

2d 24h 32min 11s

PIŁKA NOŻNA

Klasa A

27.10.2019r, 14:00

Stadion Śląski Chorzów - AKS II Mikołów

(Chorzów)

2d 24h 32min 11s

Ostre strzelanie urządzili sobie zawodnicy AKS w ostatnim sparingu ze Spartą Katowice.

Dość wcześnie, bo już o godzinie 9:30 rozpoczął się w sobotę ostatni sparing mikołowskiego AKS. Przeciwnikiem drużyny prowadzonej przez Marcina Molka była Sparta Katowice, w której trenerskie stery objął Michał Czyż, były asystent Molka. W poprzednim sezonie obaj byli głównymi architektami sukcesu mikołowskiej drużyny.

Katowiczanie w dzisiejszym meczu byli tylko tłem dla silnie zmotywowanych zawodników AKS. Swoją obecność na boisku podopieczni Czyża zaznaczyli tylko na początku spotkania, w 12 minucie zdołali bowiem strzelić bramkę.  Potem już po prostu nie istnieli a całą grę kreowali zawodnicy z Mikołowa, którzy swoją przewagę dokumentowali bramkami. A strzelili ich aż 9! Hattricka ustrzelił pozyskany w lipcu obrońca Przemysław Gałecki [dwie bramki zdobył głową]. Strzelali również trzej zawodnicy testowani, którzy prawdopodobnie niebawem dołączą do kadry. Kolejne trzy bramki dorzucili Bukowiec, Zamojda i Piszczek. Dla Sparty bramkę zdobył Filip Bożek.

Trener Marcin Molek po meczu powiedział: Wynik na pewno cieszy, zdobyliśmy dzisiaj dziewięć bramek. W ostatnich meczach strzelaliśmy mało i dzisiaj zawodnicy sobie to powetowali. Nie można jednak popadać w hurraoptymizm bo wymagania w IV lidze będą na pewno zdecydowanie większe, ale po dzisiejszym meczu chłopcy nabrali pewności siebie i widać, że coraz lepiej się rozumieją. Na pewno jeszcze dużo pracy przed nami bo ten letni okres przygotowawczy jest krótki, będzie więc jeszcze trzeba w trakcie okresu startowego mocno popracować. Z każdym kolejnym treningiem i meczem powinno być coraz lepiej. Szkielet drużyny już się praktycznie wykrystalizował, ale nadal wszyscy muszą pracować bo każdy zaczyna z czystą kartą. Oby nas kontuzje omijały - tego sobie życzę przed nadchodzącym sezonem.

Na boisku w pierwszej części zobaczyliśmy Solińskiego, Drapałę, Gałeckiego, Przybylskiego, Bukowca, Piekarza, Brysza, Zamojdę oraz trzech zawodników testowanych. W drugiej części na plac gry weszli miedzy innymi Szczepek, Oltman, Majsner, Piszczek, Szary, Walczak, Pawełczyk i zawodnicy testowani.

    

Sparing, 03.08.2019, godz. 9:30; Mikołów

AKS Mikołów - Sparta Katowice 9:1 (4:1)

Bramka dla Sparty: Filip Bożek 12'

Bramki dla AKS:

Zawodnik Testowany1 20'

Mateusz Zamojda 31'

Przemysław Gałecki 38'

Mateusz Bukowiec 42'

Zawodnik Testowany2 49'

Przemysław Gałecki 66'

Zawodnik Testowany3 68'

Przemysław Gałecki 74'

Piotr Piszczek 80'

Tabela - I zespół

Miejsce Nazwa Mecze Zwy. Rem. Por Br. + Br. - Br. +/- Punkty
1 Szombierki Bytom 11 8 2 1 23 11 12 26
2 Unia Kosztowy 11 7 3 1 28 10 18 24
3 Ruch Radzionków 11 6 1 4 21 12 9 19
4 AKS Mikołów 11 5 4 2 13 7 6 19
5 Znicz Kłobuck 11 5 2 4 23 15 8 17
6 Sarmacja Będzin 11 4 5 2 19 10 9 17
7 Przemsza Siewierz 11 4 4 3 19 17 2 16
8 Warta Zawiercie 11 5 1 5 24 19 5 16
9 Gwarek Ornontowice 11 4 3 4 20 14 6 15
10 Unia Dąbrowa Górnicza 11 4 2 5 13 19 -6 14
11 MKS Śląsk Świętochłowice 11 4 2 5 14 23 -9 14
12 Raków II Częstochowa 11 4 1 6 19 20 -1 13
13 Slavia Ruda Śląska 11 3 2 6 12 21 -9 11
14 Polonia Poraj 11 2 4 5 13 21 -8 10
15 RKS Grodziec 11 2 2 7 13 29 -16 8
16 Drama Zbrosławice 11 1 2 8 16 42 -26 5
awans   spadek

Skład - I zespół

Mateusz Bąk

Michał Biernacki

Robert Brysz

Mateusz Bukowiec

Paweł Drapała

Sebastian Duda

Patryk Durnaś

Przemysław Gałecki

Saba Jikia

Mateusz Kruk

Mateusz Kurdziel

Mateusz Majsner

Wojciech Oltman

Michał Pawełczyk

Marcin Piekarz

Piotr Piszczek

Adrian Plasan

Wojciech Przybylski

Mateusz Sikora

Bartosz Soliński

Adrian Sopniewski

Łukasz Szczepek

Borys Walczak

Mateusz Zamojda

Terminarz - I zespół

Kolejka Data i czas Mecz Wynik
Kolejka 1
1 2019-08-10 00:00:00 Raków II Częstochowa - Przemsza Siewierz 1 : 1
1 2019-08-10 00:00:00 Drama Zbrosławice - Slavia Ruda Śląska 1 : 3
1 2019-08-10 17:00:00 AKS Mikołów - MKS Śląsk Świętochłowice 0 : 2
1 2019-08-10 00:00:00 Sarmacja Będzin - Unia Dąbrowa Górnicza (wo) 3 : 0
1 2019-08-10 00:00:00 Polonia Poraj - Unia Kosztowy 1 : 1
1 2019-08-10 00:00:00 Szombierki Bytom - Warta Zawiercie 2 : 0
1 2019-08-10 00:00:00 Gwarek Ornontowice - RKS Grodziec 4 : 1
1 2019-08-11 00:00:00 Znicz Kłobuck - Ruch Radzionków 1 : 0
Kolejka 2
2 2019-08-17 00:00:00 MKS Śląsk Świętochłowice - Przemsza Siewierz 2 : 2
2 2019-08-17 00:00:00 RKS Grodziec - Raków II Częstochowa 2 : 1
2 2019-08-17 00:00:00 Slavia Ruda Śląska - Gwarek Ornontowice (wo) 0 : 3
2 2019-08-18 00:00:00 Ruch Radzionków - Drama Zbrosławice 4 : 0
2 2019-08-17 00:00:00 Warta Zawiercie - Znicz Kłobuck 3 : 1
2 2019-08-17 00:00:00 Unia Kosztowy - Szombierki Bytom 0 : 0
2 2019-08-17 00:00:00 Unia Dąbrowa Górnicza - Polonia Poraj 3 : 0
2 2019-08-17 17:00:00 AKS Mikołów - Sarmacja Będzin 0 : 0
Kolejka 3
3 2019-08-24 00:00:00 Sarmacja Będzin - MKS Śląsk Świętochłowice 2 : 0
3 2019-08-25 17:00:00 Polonia Poraj - AKS Mikołów 0 : 2
3 2019-08-24 00:00:00 Szombierki Bytom - Unia Dąbrowa Górnicza 3 : 1
3 2019-08-24 00:00:00 Znicz Kłobuck - Unia Kosztowy 1 : 4
3 2019-08-24 00:00:00 Drama Zbrosławice - Warta Zawiercie 3 : 4
3 2019-08-24 00:00:00 Gwarek Ornontowice - Ruch Radzionków 3 : 1
3 2019-08-24 00:00:00 Raków II Częstochowa - Slavia Ruda Śląska 4 : 1
3 2019-08-24 00:00:00 Przemsza Siewierz - RKS Grodziec 3 : 1
Kolejka 4
4 2019-08-31 00:00:00 MKS Śląsk Świętochłowice - RKS Grodziec 1 : 0
4 2019-08-31 00:00:00 Slavia Ruda Śląska - Przemsza Siewierz 2 : 1
4 2019-08-31 00:00:00 Ruch Radzionków - Raków II Częstochowa 2 : 1
4 2019-09-01 00:00:00 Warta Zawiercie - Gwarek Ornontowice 2 : 2
4 2019-08-31 00:00:00 Unia Kosztowy - Drama Zbrosławice 5 : 1
4 2019-08-24 00:00:00 Unia Dąbrowa Górnicza - Znicz Kłobuck 1 : 0
4 2019-08-31 17:00:00 AKS Mikołów - Szombierki Bytom 1 : 1
4 2019-08-31 00:00:00 Sarmacja Będzin - Polonia Poraj 1 : 1
Kolejka 5
5 2019-09-06 00:00:00 RKS Grodziec - Slavia Ruda Śląska 3 : 1
5 2019-09-07 00:00:00 Przemsza Siewierz - Ruch Radzionków 1 : 3
5 2019-09-07 00:00:00 Drama Zbrosławice - Unia Dąbrowa Górnicza 1 : 1
5 0000-00-00 00:00:00 Polonia Poraj - MKS Śląsk Świętochłowice 2 : 0
5 2019-09-07 00:00:00 Gwarek Ornontowice - Unia Kosztowy 2 : 2
5 2019-09-08 00:00:00 Szombierki Bytom - Sarmacja Będzin 2 : 1
5 2019-09-08 00:00:00 Raków II Częstochowa - Warta Zawiercie 1 : 5
5 2019-09-08 16:00:00 Znicz Kłobuck - AKS Mikołów 2 : 1
Kolejka 6
6 2019-09-14 00:00:00 MKS Śląsk Świętochłowice - Slavia Ruda Śląska 2 : 2
6 2019-09-14 00:00:00 Ruch Radzionków - RKS Grodziec 2 : 2
6 2019-09-14 00:00:00 Warta Zawiercie - Przemsza Siewierz 2 : 3
6 2019-09-14 00:00:00 Unia Kosztowy - Raków II Częstochowa 4 : 2
6 2019-09-14 00:00:00 Unia Dąbrowa Górnicza - Gwarek Ornontowice 1 : 0
6 2019-09-14 16:00:00 AKS Mikołów - Drama Zbrosławice 3 : 0
6 2019-09-14 00:00:00 Sarmacja Będzin - Znicz Kłobuck 1 : 1
6 2019-09-14 00:00:00 Polonia Poraj - Szombierki Bytom 1 : 3
Kolejka 7
7 2019-09-21 00:00:00 Slavia Ruda Śląska - Ruch Radzionków 0 : 2
7 2019-09-21 00:00:00 Drama Zbrosławice - Sarmacja Będzin 0 : 7
7 2019-09-21 00:00:00 Znicz Kłobuck - Polonia Poraj 3 : 3
7 2019-09-21 16:00:00 Gwarek Ornontowice - AKS Mikołów 1 : 2
7 2019-09-21 00:00:00 Przemsza Siewierz - Unia Kosztowy 1 : 3
7 2019-09-22 00:00:00 Szombierki Bytom - MKS Śląsk Świętochłowice 3 : 1
7 2019-09-22 00:00:00 Raków II Częstochowa - Unia Dąbrowa Górnicza 2 : 1
7 2019-09-21 00:00:00 RKS Grodziec - Warta Zawiercie 0 : 4
Kolejka 8
8 2019-09-28 00:00:00 MKS Śląsk Świętochłowice - Ruch Radzionków 2 : 1
8 2019-09-28 00:00:00 Warta Zawiercie - Slavia Ruda Śląska 2 : 1
8 2019-09-28 00:00:00 Unia Kosztowy - RKS Grodziec 6 : 1
8 2019-09-28 00:00:00 Unia Dąbrowa Górnicza - Przemsza Siewierz 1 : 4
8 2019-09-29 11:30:00 Raków II Częstochowa - AKS Mikołów 0 : 1
8 2019-09-28 00:00:00 Sarmacja Będzin - Gwarek Ornontowice 0 : 0
8 2019-09-28 00:00:00 Polonia Poraj - Drama Zbrosławice 2 : 2
8 2019-09-28 00:00:00 Szombierki Bytom - Znicz Kłobuck 1 : 0
Kolejka 9
9 2019-10-05 00:00:00 Slavia Ruda Śląska - Unia Kosztowy 1 : 0
9 2019-10-05 00:00:00 Drama Zbrosławice - Szombierki Bytom 2 : 5
9 2019-10-05 00:00:00 Znicz Kłobuck - MKS Śląsk Świętochłowice 5 : 0
9 2019-10-05 00:00:00 Gwarek Ornontowice - Polonia Poraj 4 : 0
9 2019-10-05 15:00:00 Przemsza Siewierz - AKS Mikołów 0 : 0
9 2019-10-05 00:00:00 RKS Grodziec - Unia Dąbrowa Górnicza 2 : 2
9 2019-10-05 00:00:00 Ruch Radzionków - Warta Zawiercie 2 : 1
9 2019-10-06 00:00:00 Raków II Częstochowa - Sarmacja Będzin 4 : 0
Kolejka 10
10 2019-10-12 00:00:00 MKS Śląsk Świętochłowice - Warta Zawiercie 2 : 1
10 2019-10-12 00:00:00 Unia Kosztowy - Ruch Radzionków 1 : 0
10 2019-10-12 00:00:00 Unia Dąbrowa Górnicza - Slavia Ruda Śląska 2 : 0
10 2019-10-12 11:00:00 AKS Mikołów - RKS Grodziec 2 : 0
10 2019-10-12 00:00:00 Sarmacja Będzin - Przemsza Siewierz 1 : 1
10 2019-10-12 00:00:00 Polonia Poraj - Raków II Częstochowa 2 : 0
10 2019-10-12 00:00:00 Szombierki Bytom - Gwarek Ornontowice 2 : 1
10 2019-10-12 00:00:00 Znicz Kłobuck - Drama Zbrosławice 6 : 1
Kolejka 11
11 2019-10-19 11:00:00 Slavia Ruda Śląska - AKS Mikołów 1 : 1
11 2019-10-19 00:00:00 Drama Zbrosławice - MKS Śląsk Świętochłowice 5 : 2
11 2019-10-19 00:00:00 Gwarek Ornontowice - Znicz Kłobuck 0 : 3
11 2019-10-19 00:00:00 Przemsza Siewierz - Polonia Poraj 2 : 1
11 2019-10-19 00:00:00 RKS Grodziec - Sarmacja Będzin 1 : 3
11 2019-10-19 00:00:00 Ruch Radzionków - Unia Dąbrowa Górnicza 4 : 0
11 2019-10-19 00:00:00 Warta Zawiercie - Unia Kosztowy 0 : 2
11 2019-10-20 00:00:00 Raków II Częstochowa - Szombierki Bytom 3 : 1
Kolejka 12
12 2019-10-26 00:00:00 Drama Zbrosławice - Gwarek Ornontowice :
12 2019-10-26 00:00:00 Unia Dąbrowa Górnicza - Warta Zawiercie :
12 2019-10-26 14:00:00 AKS Mikołów - Ruch Radzionków :
12 2019-10-26 00:00:00 Sarmacja Będzin - Slavia Ruda Śląska :
12 2019-10-26 00:00:00 Polonia Poraj - RKS Grodziec :
12 2019-10-26 00:00:00 Szombierki Bytom - Przemsza Siewierz :
12 2019-10-26 00:00:00 Znicz Kłobuck - Raków II Częstochowa :
12 2019-10-27 00:00:00 MKS Śląsk Świętochłowice - Unia Kosztowy :
Kolejka 13
13 2019-11-02 00:00:00 Slavia Ruda Śląska - Polonia Poraj :
13 2019-11-02 00:00:00 Gwarek Ornontowice - MKS Śląsk Świętochłowice :
13 2019-11-02 00:00:00 Przemsza Siewierz - Znicz Kłobuck :
13 2019-11-02 00:00:00 RKS Grodziec - Szombierki Bytom :
13 2019-11-02 00:00:00 Ruch Radzionków - Sarmacja Będzin :
13 2019-11-02 14:00:00 Warta Zawiercie - AKS Mikołów :
13 2019-11-02 00:00:00 Unia Kosztowy - Unia Dąbrowa Górnicza :
13 2019-11-03 00:00:00 Raków II Częstochowa - Drama Zbrosławice :
Kolejka 14
14 2019-11-09 00:00:00 Drama Zbrosławice - Przemsza Siewierz :
14 2019-11-09 14:00:00 AKS Mikołów - Unia Kosztowy :
14 2019-11-09 00:00:00 Sarmacja Będzin - Warta Zawiercie :
14 2019-11-09 00:00:00 Polonia Poraj - Ruch Radzionków :
14 2019-11-09 00:00:00 Szombierki Bytom - Slavia Ruda Śląska :
14 2019-11-09 00:00:00 Znicz Kłobuck - RKS Grodziec :
14 2019-11-09 00:00:00 Gwarek Ornontowice - Raków II Częstochowa :
14 2019-11-10 00:00:00 MKS Śląsk Świętochłowice - Unia Dąbrowa Górnicza :
Kolejka 15
15 2019-11-16 00:00:00 Slavia Ruda Śląska - Znicz Kłobuck :
15 2019-11-16 00:00:00 Przemsza Siewierz - Gwarek Ornontowice :
15 2019-11-16 00:00:00 RKS Grodziec - Drama Zbrosławice :
15 2019-11-16 00:00:00 Warta Zawiercie - Polonia Poraj :
15 2019-11-16 00:00:00 Unia Kosztowy - Sarmacja Będzin :
15 2019-11-16 13:30:00 Unia Dąbrowa Górnicza - AKS Mikołów :
15 2019-11-16 00:00:00 Ruch Radzionków - Szombierki Bytom :
15 2019-11-17 00:00:00 Raków II Częstochowa - MKS Śląsk Świętochłowice :

Wspierają nas:

Bank MBS
MOSIR
Vega Sport
CamMedia
Mikołów
UPC