.

PIŁKA NOŻNA

Liga Okręgowa grupa IV Katowice - Sosnowiec

sobota 23.10.2021 o 15:00

kolejka 12

AKS Mikołów - Niwy Brudzowice

2d 24h 32min 11s

W sobotę nasza drużyna rozegrała kolejne spotkanie ligowe przeciwnikiem była drużyna CKS Czeladź.


Podopieczni Adama Krzęciesy od samego początku przejęli inicjatywę na boisku. Drużyna AKS-u długo utrzymywała się przy piłce i stwarzała sobie sytuacje ale brakowało dokładnego wykończenia. Po jednej z akcji prawą stronę Augustyniak dograł piłkę w pole karne ale ani Biernacki ani zamykający Paszek nie zdołali skierować piłki do siatki.
Później mikołowianie mieli rzut wolny w bocznej strefie boiska lecz strzał Paszka zatrzymał się na poprzeczce, przy próbie dobitki Gałecki przeniósł piłkę nad bramką.
Gracz AKS-u napierali ale bez efektu bramkowego. Po jednym z rzutów różnych po dośrodkowaniu Tabisia, Gałecki po raz kolejny obił poprzeczkę przyjezdnych.
Dopiero w 38 minucie spotkania nasi zawodnicy wyprowadzili szybką kontrę Augustyniak zagrał na lewo do Paszka, ten dograł w pole karne gdzie Gancarczyk zgrał piłkę na 20 metr do nadbiegającego Tabisia, który bez zastanowienia uderzał na bramkę Pisarka i mieliśmy 1:0.
Druga połowa ponownie zaczęła się od ataków mikołowian. Najpierw po dobrze rozegranym rzucie z autu Walczak uderzył wprost w bramkarza gości. Później po wrzutce Augustyniaka, Biernacki z 5 metrów uderzył w bramkarza gości. Po jednym z rzutów rożnych nasz kapitan skierował piłkę do bramki Czeladzi lecz zrobił to w sposób nie przepisowy zagrywając piłkę ręką i sędzia ukarał go żółtym kartonikiem.
Swojego szczęścia próbowali jeszcze Paszek lecz w tym dniu brakowało nam skuteczności. Duża przewaga naszego zespołu w całym spotkaniu ale tego dnia nie mieliśmy dobrze nastwionych celowników. Ważne, że 3 pkt zostają w Mikołowie.

AKS Mikołów:
Bartosz Soliński - Przemysław Gałecki[kpt], Mariusz Gancarczyk, Wojciech Przybylski, Mariusz Korzeniowski, Jacek Wujec, Tomasz Tabiś(80' Wojciech Oltman), Daniel Paszek(90+1' Robert Prus), Borys Walczak(60' Mateusz Zamojda), Olaf Augustyniak, Michał Biernacki(85'Piotr Osiecki)
Trener: Adam Krzęciesa

CKS Czeladź:
Paweł Pisarek - Rafał Radjusz, Tomasz Gajda[kpt](75' Adrian Bienek), Bartosz Derlatka, Jakub Kawecki, Jakub Lenard(70' Jakub Nawrot), Adrian Woźniak, Michał Wrona, Jan Polak(78' Norbert Ziółko), Radosław Piętka(70' Artur Nowak), Igor Szopa
Trener: Adam Bała

Żółte kartki: Przemysław Gałecki, Wojciech Oltman (AKS) oraz Radosław Piętka, Tomasz Gajda (CKS)

Sędziowie: Marcin Bochynek, Marcin Knopek, Mateusz Delimata (Podokręg Rybnik)

Za tydzień na wyjeździe nasza drużyna zmierzy się ze Slavią Ruda Śląska. Początek spotkania o godzinie 11:00.

Tabela - I zespół

Miejsce Nazwa Mecze Zwy. Rem. Por Br. + Br. - Br. +/- Punkty
1 Zagłębie II Sosnowiec 11 9 1 1 37 8 29 28
2 AKS Mikołów 11 9 1 1 33 5 28 28
3 Sparta Katowice 11 9 1 1 43 9 34 28
4 GKS II Katowice 11 7 1 3 29 13 16 22
5 Cyklon Rogoźnik 11 6 3 2 24 10 14 21
6 Górnik 09 Mysłowice 11 7 0 4 22 13 9 21
7 CKS Czeladź 11 7 0 4 27 12 15 21
8 Górnik Wojkowice 11 6 1 4 17 16 1 19
9 Sarmacja Będzin 11 6 1 4 21 23 -2 19
10 Pogoń Imielin 11 5 0 6 19 23 -4 15
11 Niwy Brudzowice 11 4 3 4 17 17 0 15
12 RKS Grodziec 11 4 1 6 18 24 -6 13
13 Tęcza Błędów 11 3 1 7 15 25 -10 10
14 Slavia Ruda Śląska 11 3 1 7 14 24 -10 10
15 MK Górnik Katowice 11 3 0 8 13 40 -27 9
16 Grunwald Ruda Ślaska 11 2 0 9 13 33 -20 6
17 Źródło Kromołów 11 1 1 9 16 39 -23 4
18 Ostoja Żelisławice 11 0 0 11 6 50 -44 0
awans   spadek

Skład - I zespół

Olaf Augustyniak

Michał Biernacki

Bartosz Brun

Mariusz Gancarczyk

Przemysław Gałecki

Mariusz Korzeniowski

Mateusz Majsner

Zackaria Marijani

Wojciech Oltman

Piotr Osiecki

Daniel Paszek

Michał Pawełczyk

Robert Prus

Wojciech Przybylski

Mateusz Sikora

Bartosz Soliński

Adrian Sopniewski

Michał Staszowski

Łukasz Szczepek

Tomasz Tabiś

Borys Walczak

Jacek Wujec

Mateusz Zamojda

Terminarz - I zespół

Kolejka Data i czas Mecz Wynik
Kolejka 1
1 2021-08-14 17:00:00 AKS Mikołów - Pogoń Imielin 5 : 1
1 2021-08-14 17:00:00 Sparta Katowice - Ostoja Żelisławice 7 : 0
1 2021-08-14 11:00:00 Grunwald Ruda Ślaska - Niwy Brudzowice 0 : 2
1 2021-08-14 11:00:00 MK Górnik Katowice - Źródło Kromołów 1 : 0
1 2021-08-14 11:00:00 Slavia Ruda Śląska - GKS II Katowice 2 : 1
1 2021-08-14 17:00:00 Zagłębie II Sosnowiec - Cyklon Rogoźnik 0 : 0
1 2021-08-14 17:00:00 CKS Czeladź - Górnik Wojkowice 2 : 1
1 2021-08-14 13:00:00 Sarmacja Będzin - Górnik 09 Mysłowice 2 : 0
1 2021-08-14 17:00:00 Tęcza Błędów - RKS Grodziec 2 : 1
Kolejka 2
2 2021-08-21 17:00:00 AKS Mikołów - MK Górnik Katowice 8 : 0
2 2021-08-21 17:00:00 Pogoń Imielin - Cyklon Rogoźnik 0 : 3
2 2021-08-21 11:00:00 Ostoja Żelisławice - Zagłębie II Sosnowiec 0 : 6
2 2021-08-21 17:00:00 Niwy Brudzowice - Sparta Katowice 1 : 1
2 2021-08-21 11:00:00 RKS Grodziec - Grunwald Ruda Ślaska 6 : 1
2 2021-08-22 18:00:00 GKS II Katowice - Tęcza Błędów 4 : 3
2 2021-08-21 17:00:00 Górnik Wojkowice - Slavia Ruda Śląska 2 : 0
2 2021-08-21 17:00:00 Górnik 09 Mysłowice - CKS Czeladź 2 : 0
2 2021-08-21 14:30:00 Źródło Kromołów - Sarmacja Będzin 2 : 2
Kolejka 3
3 2021-08-25 17:00:00 Sarmacja Będzin - AKS Mikołów 0 : 3
3 0000-00-00 00:00:00 MK Górnik Katowice - Pogoń Imielin 0 : 4
3 0000-00-00 00:00:00 CKS Czeladź - Źródło Kromołów 8 : 1
3 0000-00-00 00:00:00 Slavia Ruda Śląska - Górnik 09 Mysłowice 0 : 1
3 0000-00-00 00:00:00 Tęcza Błędów - Górnik Wojkowice 0 : 1
3 0000-00-00 00:00:00 Grunwald Ruda Ślaska - GKS II Katowice 1 : 4
3 0000-00-00 00:00:00 Sparta Katowice - RKS Grodziec 4 : 3
3 0000-00-00 00:00:00 Zagłębie II Sosnowiec - Niwy Brudzowice 3 : 0
3 0000-00-00 00:00:00 Cyklon Rogoźnik - Ostoja Żelisławice 7 : 0
Kolejka 4
4 2021-08-28 17:00:00 AKS Mikołów - CKS Czeladź 1 : 0
4 0000-00-00 00:00:00 Pogoń Imielin - Ostoja Żelisławice 4 : 2
4 0000-00-00 00:00:00 Niwy Brudzowice - Cyklon Rogoźnik 4 : 0
4 0000-00-00 00:00:00 RKS Grodziec - Zagłębie II Sosnowiec 0 : 4
4 0000-00-00 00:00:00 GKS II Katowice - Sparta Katowice 0 : 5
4 0000-00-00 00:00:00 Górnik Wojkowice - Grunwald Ruda Ślaska 1 : 0
4 0000-00-00 00:00:00 Górnik 09 Mysłowice - Tęcza Błędów 3 : 0
4 0000-00-00 00:00:00 Źródło Kromołów - Slavia Ruda Śląska 0 : 1
4 0000-00-00 00:00:00 MK Górnik Katowice - Sarmacja Będzin 1 : 2
Kolejka 5
5 2021-09-04 11:00:00 Slavia Ruda Śląska - AKS Mikołów 1 : 4
5 0000-00-00 00:00:00 Sarmacja Będzin - Pogoń Imielin 3 : 0
5 0000-00-00 00:00:00 CKS Czeladź - MK Górnik Katowice 2 : 0
5 0000-00-00 00:00:00 Tęcza Błędów - Źródło Kromołów 3 : 0
5 0000-00-00 00:00:00 Grunwald Ruda Ślaska - Górnik 09 Mysłowice 0 : 3
5 0000-00-00 00:00:00 Górnik Wojkowice - Sparta Katowice 1 : 2
5 0000-00-00 00:00:00 Zagłębie II Sosnowiec - GKS II Katowice 2 : 1
5 0000-00-00 00:00:00 Cyklon Rogoźnik - RKS Grodziec 3 : 1
5 0000-00-00 00:00:00 Ostoja Żelisławice - Niwy Brudzowice 0 : 2
Kolejka 6
6 2021-09-11 17:00:00 AKS Mikołów - Tęcza Błędów 5 : 0
6 0000-00-00 00:00:00 Pogoń Imielin - Niwy Brudzowice 3 : 2
6 0000-00-00 00:00:00 RKS Grodziec - Ostoja Żelisławice 2 : 1
6 0000-00-00 00:00:00 GKS II Katowice - Cyklon Rogoźnik 2 : 0
6 0000-00-00 00:00:00 Górnik Wojkowice - Zagłębie II Sosnowiec 3 : 1
6 0000-00-00 00:00:00 Górnik 09 Mysłowice - Sparta Katowice 0 : 2
6 0000-00-00 00:00:00 Źródło Kromołów - Grunwald Ruda Ślaska 1 : 2
6 0000-00-00 00:00:00 MK Górnik Katowice - Slavia Ruda Śląska 4 : 3
6 0000-00-00 00:00:00 Sarmacja Będzin - CKS Czeladź 3 : 1
Kolejka 7
7 2021-09-18 11:00:00 Grunwald Ruda Ślaska - AKS Mikołów 1 : 2
7 0000-00-00 00:00:00 CKS Czeladź - Pogoń Imielin 2 : 1
7 0000-00-00 00:00:00 Slavia Ruda Śląska - Sarmacja Będzin 1 : 2
7 0000-00-00 00:00:00 Tęcza Błędów - MK Górnik Katowice 1 : 3
7 0000-00-00 00:00:00 Sparta Katowice - Źródło Kromołów 9 : 0
7 0000-00-00 00:00:00 Zagłębie II Sosnowiec - Górnik 09 Mysłowice 4 : 0
7 0000-00-00 00:00:00 Cyklon Rogoźnik - Górnik Wojkowice 1 : 1
7 0000-00-00 00:00:00 Ostoja Żelisławice - GKS II Katowice 0 : 6
7 0000-00-00 00:00:00 Niwy Brudzowice - RKS Grodziec 1 : 1
Kolejka 8
8 2021-09-25 16:00:00 AKS Mikołów - Sparta Katowice 1 : 0
8 0000-00-00 00:00:00 Pogoń Imielin - RKS Grodziec 1 : 2
8 0000-00-00 00:00:00 GKS II Katowice - Niwy Brudzowice 0 : 0
8 0000-00-00 00:00:00 Górnik Wojkowice - Ostoja Żelisławice 4 : 0
8 0000-00-00 00:00:00 Górnik 09 Mysłowice - Cyklon Rogoźnik 0 : 1
8 0000-00-00 00:00:00 Źródło Kromołów - Zagłębie II Sosnowiec 4 : 5
8 0000-00-00 00:00:00 MK Górnik Katowice - Grunwald Ruda Ślaska 3 : 4
8 0000-00-00 00:00:00 Sarmacja Będzin - Tęcza Błędów 2 : 3
8 0000-00-00 00:00:00 CKS Czeladź - Slavia Ruda Śląska 4 : 0
Kolejka 9
9 2021-10-02 11:00:00 Zagłębie II Sosnowiec - AKS Mikołów 1 : 0
9 2021-10-02 00:00:00 Slavia Ruda Śląska - Pogoń Imielin 2 : 3
9 2021-10-02 00:00:00 CKS Czeladź - Tęcza Błędów 2 : 0
9 2021-10-02 00:00:00 Grunwald Ruda Ślaska - Sarmacja Będzin 2 : 4
9 2021-10-02 00:00:00 Sparta Katowice - MK Górnik Katowice 6 : 1
9 2021-10-02 00:00:00 Cyklon Rogoźnik - Źródło Kromołów 4 : 1
9 2021-10-02 00:00:00 Ostoja Żelisławice - Górnik 09 Mysłowice 2 : 4
9 2021-10-02 00:00:00 Niwy Brudzowice - Górnik Wojkowice 1 : 3
9 2021-10-02 00:00:00 RKS Grodziec - GKS II Katowice 0 : 2
Kolejka 10
10 2021-10-09 15:00:00 AKS Mikołów - Cyklon Rogoźnik 1 : 1
10 2021-10-09 00:00:00 Pogoń Imielin - GKS II Katowice 0 : 1
10 2021-10-09 00:00:00 Górnik Wojkowice - RKS Grodziec 0 : 1
10 2021-10-09 00:00:00 Górnik 09 Mysłowice - Niwy Brudzowice 4 : 1
10 2021-10-09 00:00:00 Źródło Kromołów - Ostoja Żelisławice 5 : 1
10 2021-10-09 00:00:00 MK Górnik Katowice - Zagłębie II Sosnowiec 0 : 6
10 2021-10-09 00:00:00 Sarmacja Będzin - Sparta Katowice 1 : 5
10 2021-10-09 00:00:00 CKS Czeladź - Grunwald Ruda Ślaska 5 : 1
10 2021-10-09 00:00:00 Slavia Ruda Śląska - Tęcza Błędów 2 : 2
Kolejka 11
11 2021-10-16 15:00:00 Ostoja Żelisławice - AKS Mikołów 0 : 3
11 0000-00-00 00:00:00 Grunwald Ruda Ślaska - Slavia Ruda Śląska 1 : 2
11 0000-00-00 00:00:00 GKS II Katowice - Górnik Wojkowice 8 : 0
11 0000-00-00 00:00:00 Sparta Katowice - CKS Czeladź 2 : 1
11 0000-00-00 00:00:00 Zagłębie II Sosnowiec - Sarmacja Będzin 5 : 0
11 0000-00-00 00:00:00 Cyklon Rogoźnik - MK Górnik Katowice 4 : 0
11 0000-00-00 00:00:00 RKS Grodziec - Górnik 09 Mysłowice 1 : 5
11 0000-00-00 00:00:00 Niwy Brudzowice - Źródło Kromołów 3 : 2
11 0000-00-00 00:00:00 Tęcza Błędów - Pogoń Imielin 1 : 2
Kolejka 12
12 2021-10-23 15:00:00 AKS Mikołów - Niwy Brudzowice :
12 0000-00-00 00:00:00 Pogoń Imielin - Górnik Wojkowice :
12 0000-00-00 00:00:00 Górnik 09 Mysłowice - GKS II Katowice :
12 0000-00-00 00:00:00 Źródło Kromołów - RKS Grodziec :
12 0000-00-00 00:00:00 MK Górnik Katowice - Ostoja Żelisławice :
12 0000-00-00 00:00:00 Sarmacja Będzin - Cyklon Rogoźnik :
12 0000-00-00 00:00:00 CKS Czeladź - Zagłębie II Sosnowiec :
12 0000-00-00 00:00:00 Slavia Ruda Śląska - Sparta Katowice :
12 0000-00-00 00:00:00 Tęcza Błędów - Grunwald Ruda Ślaska :

Wspierają nas:

Bank MBS
MOSIR
Vega Sport
CamMedia
Mikołów
HETMAN