Nietypowo, bo w środę rozgrywana była 8 kolejka kobiecej III Ligi. Mikołowianki gościły u siebie Polonię Poraj.

W drugiej kolejce III ligi nasze zawodniczki grały z Borami Pietrzykowice.

Piłkarki AKS rozpoczęły nowy sezon w III Lidze. Inaugurację będą wspominać pozytywnie.

Pierwszy sparing w okresie przygotowawczym rozegrały nasze piłkarki.

Meczem z zespołem UKS Gamów nasze dziewczyny zakończyły sezon.

 W środowe popołudnie kobieca drużyna AKS rozegrała zaległy mecz 14 kolejki III ligi. Do Mikołowa przyjechała druga drużyna Goczałkowic.

17 kolejka w III lidze kobiet upłynął pod znakiem derbowego pojedynku w Ornontowicach.

Kobiety reprezentujące AKS Mikołów w sobotnie popołudnie zakończyły rundę jesienną meczem w Gamowie z tamtejszym UKS-em.

Kobieca drużyna AKS Mikołów podejmowała u siebie w derbowym pojedynku drużynę Gwarka Ornontowice. Goście w tabeli przed tym spotkaniem lepsi byli o 3 punkty. Mikołowianki chciały więc wygrać ten mecz aby nie stracić kontaktu.

Kobieca drużyna AKS podejmowała dziś ostatnią w tabeli drużynę Wisły Skoczów. Wiślanki nie zdobyły jeszcze w tym sezonie punktu.

W Goczałkowicach po bramce Edyty Mazur mikołowianki prowadziły 0-1. 

Piłkarki AKS Mikołów przegrały u siebie piłkarkami Gimnazjum Istebna, choć po pierwszej połowie można było po cichu liczyć na zdobycie punktu z faworyzowaną ekipą gości.

W poprzednim sezonie, jeszcze w barwach KKP, nasze piłkarki zremisowały w Bielsku z rezerwami Rekordu 1:1. W sobotnie popołudnie była więc okazja do zdobycia pierwszych punktów w sezonie.

W meczu drugiej kolejki III ligi (gr. 2) nasze dziewczyny poległy u siebie w meczu z Concordią Knurów 1:7! Honorową bramkę dla AKS zdobyła Monika Teister w 71 minucie.

Tabela - Kobiety

Miejsce Nazwa Mecze Zwy. Rem. Por Br. + Br. - Br. +/- Punkty
1 Gimnazjum Istebna 14 12 1 1 55 6 49 37
2 ROW II Rybnik 14 12 0 2 74 12 62 36
3 Jaskółki Chorzów 14 12 0 2 67 13 54 36
4 SWD II Wodzisław Śląski 14 9 2 3 66 12 54 29
5 MKS Myszków 14 8 2 4 28 14 14 26
6 Polonia Bytom 14 7 2 5 57 24 33 23
7 Czarni II Sosnowiec 14 7 1 6 53 20 33 22
8 AKS Mikołów 14 7 1 6 23 29 -6 22
9 Górnik Bobrowniki Śląskie 14 6 2 6 36 38 -2 20
10 Polonia Poraj 14 6 1 7 21 32 -11 19
11 Polonia Tychy 14 5 1 8 22 26 -4 16
12 Stradom Częstochowa 14 3 1 10 20 62 -42 10
13 Gwarek Ornontowice 14 2 1 11 17 70 -53 7
14 UKS Gamów 14 1 0 13 4 102 -98 3
15 Bory Pietrzykowice 14 0 1 13 12 95 -83 1
awans   spadek

Skład - Kobiety

Aleksadra Bąk

Michalina Czaja

Elżbieta Dylla

Klaudia Heblik

Kinga Krymer

Aleksandra Miketta

Julia Mucha

Karolina Październy

Alicja Postek

Wiktoria Postek

Karolina Prasoł

Małgorzata Prasoł

Weronika Sobek

Justyna Szewczyk

Monika Teister

Klaudia Toczek

Barbara Postek

Zofia Tabacka

Terminarz - Kobiety

Kolejka Data i czas Mecz Wynik
Kolejka 1
1 2017-08-19 17:00:00 Stradom Częstochowa - Czarni II Sosnowiec 0 : 7
1 2017-08-19 17:00:00 Gimnazjum Istebna - SWD II Wodzisław Śląski 1 : 1
1 2017-08-19 17:00:00 Polonia Poraj - ROW II Rybnik 0 : 2
1 2017-08-19 17:00:00 Jaskółki Chorzów - Gwarek Ornontowice 9 : 0
1 2017-11-12 11:00:00 MKS Myszków - Polonia Tychy 1 : 1
1 2017-08-20 17:00:00 Polonia Bytom - Górnik Bobrowniki Śląskie 1 : 1
1 2017-08-20 17:00:00 AKS Mikołów - UKS Gamów (wo) 5 : 0
Kolejka 2
2 2017-08-26 14:00:00 Stradom Częstochowa - Polonia Tychy 0 : 10
2 2017-08-26 17:00:00 Gimnazjum Istebna - ROW II Rybnik (wo) 3 : 0
2 2017-08-27 11:00:00 Bory Pietrzykowice - AKS Mikołów 2 : 5
2 2017-08-27 15:00:00 Czarni II Sosnowiec - MKS Myszków 5 : 0
2 2017-08-27 15:00:00 SWD II Wodzisław Śląski - Polonia Poraj 1 : 1
2 2017-08-27 17:00:00 Polonia Bytom - Jaskółki Chorzów 2 : 5
2 2017-08-27 17:00:00 Górnik Bobrowniki Śląskie - Gwarek Ornontowice 4 : 1
Kolejka 3
3 2017-09-02 17:00:00 Jaskółki Chorzów - Górnik Bobrowniki Śląskie 9 : 0
3 2017-09-03 11:00:00 Gwarek Ornontowice - Polonia Bytom 0 : 18
3 2017-09-03 15:00:00 SWD II Wodzisław Śląski - ROW II Rybnik 1 : 2
3 2017-09-03 15:00:00 UKS Gamów - Bory Pietrzykowice 3 : 1
3 2017-09-13 17:30:00 MKS Myszków - Stradom Częstochowa 5 : 0
3 2017-09-03 16:00:00 Polonia Tychy - Czarni II Sosnowiec 2 : 1
3 2017-09-03 17:00:00 Gimnazjum Istebna - Polonia Poraj 4 : 0
Kolejka 4
4 2017-09-09 11:00:00 UKS Gamów - Gwarek Ornontowice 1 : 5
4 2017-09-09 15:00:00 ROW II Rybnik - Polonia Tychy 5 : 0
4 2017-09-09 17:00:00 Gimnazjum Istebna - Stradom Częstochowa 15 : 0
4 2017-09-10 11:00:00 Polonia Poraj - MKS Myszków 0 : 2
4 2017-09-10 11:00:00 Bory Pietrzykowice - Polonia Bytom 0 : 11
4 2017-09-10 15:00:00 SWD II Wodzisław Śląski - Czarni II Sosnowiec 2 : 0
4 2017-09-10 17:00:00 AKS Mikołów - Jaskółki Chorzów 0 : 5
Kolejka 5
5 2017-09-16 11:00:00 Czarni II Sosnowiec - Polonia Poraj 11 : 0
5 2017-09-16 17:00:00 Stradom Częstochowa - SWD II Wodzisław Śląski 2 : 7
5 2017-11-18 10:00:00 Polonia Tychy - Gimnazjum Istebna 0 : 3
5 2017-09-16 17:00:00 Jaskółki Chorzów - UKS Gamów 8 : 0
5 2017-09-17 11:00:00 Gwarek Ornontowice - Bory Pietrzykowice 6 : 2
5 2017-09-17 16:00:00 MKS Myszków - ROW II Rybnik 3 : 0
5 2017-09-17 17:00:00 Górnik Bobrowniki Śląskie - AKS Mikołów 1 : 1
Kolejka 6
6 2017-11-11 14:00:00 ROW II Rybnik - Czarni II Sosnowiec 5 : 1
6 2017-09-23 17:00:00 Gimnazjum Istebna - MKS Myszków 4 : 0
6 2017-11-18 13:00:00 UKS Gamów - Górnik Bobrowniki Śląskie 0 : 10
6 2017-11-12 11:00:00 Polonia Poraj - Stradom Częstochowa 2 : 0
6 2017-11-11 11:00:00 Bory Pietrzykowice - Jaskółki Chorzów 1 : 12
6 2017-09-24 15:00:00 SWD II Wodzisław Śląski - Polonia Tychy 5 : 0
6 2017-09-24 17:00:00 AKS Mikołów - Polonia Bytom 1 : 2
Kolejka 7
7 2017-09-30 16:00:00 Stradom Częstochowa - ROW II Rybnik 1 : 3
7 2017-09-30 16:00:00 MKS Myszków - SWD II Wodzisław Śląski 1 : 0
7 2017-09-30 16:00:00 Polonia Tychy - Polonia Poraj 0 : 1
7 2017-10-01 11:00:00 Gwarek Ornontowice - AKS Mikołów 1 : 2
7 2017-10-01 15:00:00 Czarni II Sosnowiec - Gimnazjum Istebna 0 : 2
7 2017-10-01 16:00:00 Polonia Bytom - UKS Gamów 10 : 0
7 2017-10-01 16:00:00 Górnik Bobrowniki Śląskie - Bory Pietrzykowice 6 : 4
Kolejka 8
8 2017-11-19 13:00:00 Polonia Bytom - Stradom Częstochowa 0 : 0
8 2017-10-04 16:00:00 Górnik Bobrowniki Śląskie - Czarni II Sosnowiec 3 : 4
8 2017-10-04 16:00:00 Jaskółki Chorzów - MKS Myszków 2 : 0
8 2017-10-04 16:00:00 Gwarek Ornontowice - Polonia Tychy 0 : 2
8 2017-10-04 16:00:00 Bory Pietrzykowice - Gimnazjum Istebna 0 : 4
8 2017-10-04 16:00:00 AKS Mikołów - Polonia Poraj 3 : 0
8 2017-10-04 16:00:00 UKS Gamów - ROW II Rybnik 0 : 13
Kolejka 9
9 2017-10-07 12:00:00 Stradom Częstochowa - Górnik Bobrowniki Śląskie 2 : 5
9 2017-10-07 16:00:00 Czarni II Sosnowiec - Jaskółki Chorzów 1 : 2
9 2017-10-07 16:00:00 ROW II Rybnik - Polonia Bytom 1 : 0
9 2017-10-08 11:00:00 Polonia Poraj - UKS Gamów 7 : 0
9 2017-10-08 15:00:00 MKS Myszków - Gwarek Ornontowice 7 : 0
9 2017-10-08 15:00:00 SWD II Wodzisław Śląski - AKS Mikołów 7 : 1
9 2017-10-08 16:00:00 Polonia Tychy - Bory Pietrzykowice 4 : 0
Kolejka 10
10 2017-10-14 16:00:00 Jaskółki Chorzów - Stradom Częstochowa 5 : 0
10 2017-10-14 16:00:00 UKS Gamów - SWD II Wodzisław Śląski 0 : 17
10 2017-10-14 16:00:00 Polonia Bytom - Polonia Poraj 5 : 1
10 2017-10-15 11:00:00 Gwarek Ornontowice - Czarni II Sosnowiec 1 : 1
10 2017-10-15 11:00:00 Bory Pietrzykowice - MKS Myszków 1 : 1
10 2017-10-15 16:00:00 AKS Mikołów - Gimnazjum Istebna 1 : 4
10 2017-10-15 16:00:00 Górnik Bobrowniki Śląskie - ROW II Rybnik 1 : 5
Kolejka 11
11 2017-10-18 15:00:00 Gimnazjum Istebna - UKS Gamów (wo) 3 : 0
11 2017-10-18 16:00:00 Stradom Częstochowa - Gwarek Ornontowice 4 : 2
11 2017-10-18 16:00:00 Czarni II Sosnowiec - Bory Pietrzykowice 10 : 0
11 2017-10-18 16:00:00 Polonia Tychy - AKS Mikołów 0 : 2
11 2017-10-18 16:00:00 SWD II Wodzisław Śląski - Polonia Bytom 7 : 1
11 2017-10-18 16:00:00 Polonia Poraj - Górnik Bobrowniki Śląskie 2 : 1
11 2017-10-18 16:00:00 ROW II Rybnik - Jaskółki Chorzów 4 : 2
Kolejka 12
12 2017-10-21 16:00:00 UKS Gamów - Polonia Tychy 0 : 2
12 2017-10-21 16:00:00 Polonia Bytom - Gimnazjum Istebna 1 : 2
12 2017-10-21 16:00:00 Jaskółki Chorzów - Polonia Poraj 2 : 0
12 2017-10-22 11:00:00 Bory Pietrzykowice - Stradom Częstochowa 0 : 1
12 2017-10-22 11:00:00 Gwarek Ornontowice - ROW II Rybnik 0 : 12
12 2017-10-22 16:00:00 AKS Mikołów - MKS Myszków 1 : 0
12 2017-10-22 16:00:00 Górnik Bobrowniki Śląskie - SWD II Wodzisław Śląski 1 : 0
Kolejka 13
13 2017-11-12 12:00:00 Gimnazjum Istebna - Górnik Bobrowniki Śląskie 7 : 1
13 2017-10-25 16:00:00 Czarni II Sosnowiec - AKS Mikołów 2 : 0
13 2017-10-25 16:00:00 MKS Myszków - UKS Gamów (wo) 3 : 0
13 2017-10-25 16:00:00 Polonia Tychy - Polonia Bytom 1 : 3
13 2017-10-25 16:00:00 SWD II Wodzisław Śląski - Jaskółki Chorzów 5 : 1
13 2017-10-25 16:00:00 Polonia Poraj - Gwarek Ornontowice (wo) 3 : 0
13 2017-10-25 16:00:00 ROW II Rybnik - Bory Pietrzykowice 17 : 0
Kolejka 14
14 2017-10-28 16:00:00 UKS Gamów - Czarni II Sosnowiec 0 : 8
14 2017-10-28 16:00:00 Polonia Bytom - MKS Myszków 0 : 3
14 2017-10-28 16:00:00 Jaskółki Chorzów - Gimnazjum Istebna 2 : 0
14 2017-10-29 11:00:00 Gwarek Ornontowice - SWD II Wodzisław Śląski 1 : 2
14 2017-11-18 11:00:00 Bory Pietrzykowice - Polonia Poraj 1 : 4
14 2017-10-29 15:00:00 AKS Mikołów - Stradom Częstochowa 1 : 0
14 2017-10-29 16:00:00 Górnik Bobrowniki Śląskie - Polonia Tychy 2 : 0
Kolejka 15
15 2017-11-04 14:00:00 Stradom Częstochowa - UKS Gamów 10 : 0
15 2017-11-05 11:00:00 Czarni II Sosnowiec - Polonia Bytom 2 : 3
15 2017-11-04 15:30:00 Polonia Tychy - Jaskółki Chorzów (wo) 0 : 3
15 2017-11-04 15:30:00 ROW II Rybnik - AKS Mikołów 5 : 0
15 2017-11-05 11:00:00 Gwarek Ornontowice - Gimnazjum Istebna 0 : 3
15 2017-11-05 14:00:00 MKS Myszków - Górnik Bobrowniki Śląskie 2 : 0
15 2017-11-05 15:00:00 SWD II Wodzisław Śląski - Bory Pietrzykowice 11 : 0

Wspierają nas:

Bank MBS
MOSIR
Vega Sport
Beczka Raju
Salwator Park