Ogólnopolski Turniej Małego Rycerza w Mikołowie ma ponad pięćdziesięcioletnią tradycję. Dzisiaj w hali MOSiR walczyli zawodnicy z różnych miejscowości naszego kraju. Walczyli też reprezentanci AKS Mikołów!

Wśród 38 szpadzistów na bardzo dobrym 8 miejscu uplasował się Patryk Zwierzchowski z AKS Mikołów. Drugi nasz reprezentant Jan Olbryś sklasyfikowany został na 27 miejscu.

Obaj panowie w rozgrywkach grupowych odnieśli po 2 zwycięstwa. Walczono do 4 trafień. Wiadomo było, że obaj powalczą w dalszych pojedynkach. W rundzie pucharowej (przegrany odpadał) walczono do 12 trafień (3 tercje po 2 minuty). Na planszę najpierw wyszedł Olbryś, który w pierwszej rundzie pokonał Olafa Pissarka z MDK Bytom 12:8. Zwierzchowski miał wolny los i zmagania rozpoczął od walki o wejście do "16".

W walce o szesnastkę Jakub Szóstek z Trójki Radlin okazał się lepszy od Jana Olbrysia pokonując naszego zawodnika 12:5. Lepiej poszło Patrykowi Zwierzchowskiemu, który w podobnym stosunku pokonał Igora Lewandowskiego z Radlina, klubowego kolegę pogromcy Olbrysia. W walce o ósemkę rywalem naszego szpadzisty był Jan Wawrzyniak z klubu Zawisza Czarny Radomsko. Mikołowianin wygrał 12:10  i w kolejnym starciu miał szanse na wejście do strefy medalowej. Niestety przygodę Patryka z walką o trofeum zakończył Ireneusz Filek z Grass-Hopper Kalwaria. Zwierzchowski przegrał 8:12 i ostatecznie zakończył na i tak dobrym 8 miejscu.

Zawody wygrał wspominany wcześniej Filek, który w finale pokonał 12:10 (przegrywając 10:7) Antoniego Ścibicha z RMKS Rybnik.   

W rozgrywkach dziewcząt Martyna Fraj z AKS Mikołów zajęła ostatecznie 22 miejsce. W grupie eliminacyjnej odniosła 1 zwycięstwo i 3 porażki. W fazie pucharowej w pierwszym pojedynku ambitnie walcząca reprezentantka Mikołowa uległa wyżej rozstawionej zawodniczce RMKS Rybnik 11:12 i nie awansowała do dalszej fazy. Wygrała Zuzanna Wiesner z Piasta Gliwice, która w finale pokonała 12:11 Zuzannę Środę z Sokolika Krosno. Startowało 29 dziewcząt.

Dzisiaj rozegrano również turniej Dinozaur Cup dla amatorów-seniorów. Nasz klub reprezentował Jacek Bazak, który zajął 7 miejsce. Wygrał Piotr Świeżawski z KKS Kraków, który w finale pokonał Grzegorza Ziemeckiego z BTS Bytom. W kategorii pań na najwyższym stopniu podium stanęła Halina Trzensiok z Piasta Gliwice.

 

PATRYK ZWIERZCHOWSKI z lewej, w oczekiwaniu na swoją walkę.

JAN OLBRYŚ czeka na swoją kolej.

MARTYNA FREJ

Dumni rodzice z naszymi zawodnikami.

Trenerzy, opiekunowie AKS Mikołów: Joanna Hunger i Aleksandra Magnowska-Ziobro.

Nasz "dinozaur" - Jacek Bazak

JACEK BAZAK

Czołowa ósemka szpadzistów przed decydującą fazą turnieju.

Czołowa ósemka szpadzistek przed decydującą fazą turnieju.

I - Ireneusz Filek, II - Antoni Ścibich, III - Jan Mlynek i Adam Sojka, V - Paweł Spandel, VI - Bartłomiej Kurowski, VII - Szymon Wojciechowski, VIII - Patryk Zwierzchowski

I - Zuzanna Wiesner, II - Zuzanna Środa, III - Amelia Kwapisz i Katarzyna Ślęzak, V - Liliana Porwoł, VI - Antonina Korduła, VII - Lena Urbanek, VIII - Natalia Cieślik

I - Halina Trzensiok, II - Martyna Samecka-Naczyńska, III - Sylwia Sawicka, IV - Katarzyna Huwer

I - Piotr Świeżawski, II - Grzegorz Ziemecki, III - Mirosław Grzywacz i Piotr Gawroński, V - Maciej Wodniak, VI - Bernard Trzensiok, VII - Jacek Bazak, VIII - Piotr Lewandowski.

 

Wspierają nas:

Bank MBS
MOSIR
Vega Sport
Mikołów
HETMAN
Brązowa gwiazdka