Turniejem o Puchar Burmistrza Mikołowa zakończył się szermierczy weekend w Mikołowie. Walczono w kategoriach "młodzik" i "junior starszy" chłopców i dziewczyn.

W dzisiejszych zmaganiach udział wzięło 99 zawodników. Niestety żaden z naszych zawodników nie zdołał awansować do czołowej ósemki w swoich kategoriach.

W kategorii "młodzik" wystąpił jeden nasz reprezentant Jakub Siejka, który sklasyfikowany został na dalekim 24 miejscu (startowało 27 chłopaków). Jakub wygrał w grupie jeden pojedynek. W walce o miejsce w szesnastce przegrał z 5:12 z Mikołajem Wesołowskim z Piasta Gliwice. 3 miejsca na podium padłu łupem zawodników z klubu Gryf Mielec (1. Maciej Kaźmierski , 2. Paweł Urban, 3. Piotr Urban), stawkę uzupełnił Wiktor Wałach z RMKS Rybnik.

W tej samej kategorii wystartowało sześć naszych dziewczyn. Najwyżej uplasowała się Maria Chmielorz (12 miejsce). Maria Muszer była 14, Marta Muszer 16, Zuzanna Walczak 19, Hanna Farbicka 24, Paulina Walczak 28. Ciekawostką jest, że w walce o "16" na planszy spotkały się Zuzanna Walczak i Maria Muszer. Pojedynek wygrała ta pierwsza 12:11! Maria Chmielorz w tej rundzie pokonała 11:4 Agnieszkę Makowską, zawodniczkę AZS AWF Katowice. Wygrała Anna Wieczorek z Muszkietera Gliwice, druga była Klara Majgier z Piasta Gliwice, na najniższym stopniu podium stanęły Emilia Jaroszek (Trójka Radlin) i Zofia Piejak (Pałac Młodzieży Katowice).

W juniorach młodszych w połowie stawki znalazł się Radosław Jędrzejczyk (12 miejsce), który w walce o ósemkę przegrał z Sebastianem Mandryszem z Trójki Radlin. Drugi nasz reprezentant Igor Patryas był 20. Wygrał Bartłomiej Musialik z Górnika Radlin, który w finale pokonał klubowego kolegę Kamila Huwera. Na najniższym stopniu podium stanęli Dawid Dębicki (Grass-Hopper Kalwaria) i Maciej Marcol z MDK Bytom.

U dziewczyn w tej kategorii nasz klub reprezentowała Julia Paluch, ale zajęła dopiero 13 miejsce. Startowało 16 zawodniczek. Wygrała Karolina Staszulonek z Piasta Gliwice pokonując w finale 15:14 Beatę Pękałę z RMKS Rybnik. Podium uzupełniły Aleksandra Kuśka z Trójki Radlin i Weronika Wiktor z Sokoła Mielec.

 

  

Klasyfikacja końcowa: Młodzik, dziewczęta:
1.WIECZOREK Anna (Muszkieter Gliwice)
2.MAJGIER Klara (Pałac Młodzieży Katowice)
3.JAROSZEK Emilia (Pałac Młodzieży Katowice)
3.PIEJAK Zofia (UKS Trójka Radlin)
5.ZGRYŹNIAK Kinga (RMKS Rybnik)
6.KORKUS Emilia (Muszkieter Gliwice)
7.KOTULSKA Agata (UKS Trójka Radlin)
8.KRAUSE Marta (UKS Trójka Radlin)

Klasyfikacja końcowa Junior młodszy, dziewczęta:
1.STASZULONEK Karolina (Piast Gliwice)
2.PĘKAŁA Beata (RMKS Rybnik)
3.KUŚKA Aleksandra (UKS Trójka Radlin)
3.WIKTOR Weronika (PTG Sokół 1893 Mielec)
5.JAROSZEK Aleksandra (Pałac Młodzieży Katowice)
6.RAKOCZY Natalia (Pałac Młodzieży Katowice)
7.TOKARSKA Klaudia (Budowlani Toruń)
8.WŁOCZKA Oliwia (Bytomskie Towarzystwo Szermiercze)

Klasyfikacja końcowa: Młodzik, Chłopcy:
1.KAŹMIERSKI Maciej (MKS GRYF Mielec)
2.URBAN Paweł (MKS GRYF Mielec)
3.URBAN Piotr (MKS GRYF Mielec)
3.WAŁACH Wiktor (RMKS Rybnik(
5.BEZUCH Krzysztof (RMKS Rybnik)
6.ŚMIEJA Wojciech (T.S. Górnik Radlin)
7.WESOŁOWSKI Mikołaj (Piast Gliwice)
8.RZYCZNIAK Wojciech (Piast Gliwice)

Klasyfikacja końcowa: Junior młodszy, Chłopcy:
1.MUSIOLIK Bartłomiej (T.S. Górnik Radlin)
2.HUWER Kamil (T.S. Górnik Radlin)
3.DĘBICKI Dawid (SKS Grass-Hopper Kalwaria)
3.MARCOL Maciej (MDK Nr 1 Bytom)
5.BONIECKI Jakub (Bytomskie Towarzystwo Szermiercze)
6.MANDRYSZ Sebastian (UKS Trójka Radlin)
7.GODLWESKI Bartłomiej (WKS Kolejarz Wrocław)
8.NOGANOWICZ Karol (WKS Kolejarz Wrocław

 

Wspierają nas:

Bank MBS
MOSIR
Vega Sport
Mikołów
HETMAN
Brązowa gwiazdka