.

PIŁKA NOŻNA

Liga Okręgowa grupa IV Katowice - Sosnowiec

sobota 3.05.2022 o 11:00

kolejka 25

Sparta Katowice - AKS Mikołów

2d 24h 32min 11s

5 lutego w hali sportowej w Łaziskach Górnych rozegrano III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Juniorów i Juniorek. Zagrali nasi reprezentanci. Jeden z nich był poza zasięgiem rówieśników.

Prawo udziału w III WTK w Łaziskach Górnych mieli zawodnicy urodzeni w latach 1999-2001 oraz młodsi. AKS Mikołów reprezentowało dwóch juniorów: Jakub Skrzypczyk (2002), Krzysztof Kapik (1999) oraz Natalia Gąsior, która wieku juniora jeszcze nie osiągnęła (2004). Najlepiej spisał się Krzysztof Kapik, który nie znalazł pogromcy i zdecydowanie wygrał zawody. Jakub zajął odległą lokatę (przedział 65-85), nie powiodło się również Natalii, która wciąż zbiera cenne doświadczenie grając ze starszymi koleżankami. Ostatecznie Natalia została sklasyfikowana w przedziale miejsc 17-24.

Krzysztof startował w zawodach tej rangi po raz pierwszy w tym sezonie, nie był więc rozstawiony co teoretycznie na drodze do zwycięstwa stawiało mu lepszych zawodników. Nasz drugoligowy zawodnik zaskoczył wszystkich i doszedł do finału, w którym pokonał 3:0 Jakuba Kowola, reprezentanta Jedynki Pszów (2 miejsce w rankingu przed tym WTK).

Kliknij w wyniki --> WYNIKI III WTK Juniorów i Juniorek

KRZYSZTOF KAPIK - zwycięzca III WTK w kategorii Junior.

Natalia Gąsior zbiera cenne doświadczenia przy tenisowych stołach.

Natalia pod czujną opieką trenera.

Błażej Cioch, trener i starszy kolega z zespołu seniorów. W trudnych momentach zawsze służy Krzysztofowi dobrą radą. 

Zawody obserwował Prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego - pan Wojciech Waldowski.

 

Wspierają nas:

Bank MBS
MOSIR
Vega Sport
CamMedia
Mikołów
HETMAN