W niedzielę 19.02.2017 w Bytomiu odbyły się 77 Indywidualne Mistrzostwa Śląska w Tenisie Stołowym. Udział w nich wziął nasz reprezentant i to z udanym skutkiem.

Prawo startu w Mistrzostwach Śląska miał nasz zawodnik, kapitan drużyny Błażej Cioch. Do domu wrócił ze srebrnym medalem za zajęcie drugiego miejsca w grze podwójnej mężczyzn. W turnieju startował w parze z Adrianem Eliaszem, który reprezentuje klub LUKS Węgierska Górka. W wyścigu po medal para pokonała najpierw duet M. Siwiec/A. Ramenda w stosunku 3:2, potem tym samym wynikiem ograli  parę J. Szymczyk/P. Trela. W półfinale wygrali 3:1 z parą M. Bartusik/D. Trela. W grze finałowej przegrali 3:0 z występującymi na co dzień w Ekstraklasowej Polonii Bytom Robertem Florasem i Piotrem Chmielem. Startował również indywidualnie (zajął miejsca 13-16) oraz w grze mieszanej z Anną Kulą z KŚ AZS Politechniki Śląskiej (miejsca 9-16).