Na ten mecz kibice tenisa stołowego w powiecie czekali aż do 14 kolejki! W orzeskich Jaśkowicach tamtejszy Sokół, lider tabeli, podejmował drugą w tabeli ekipę AKS Mikołów. Sokół z kompletem punktów przewodzi w tabeli i zgłasza aspiracje do awansu. Podobny plan mieli niepokonani w rozgrywkach mikołowianie.

Katarzyna Sobczyk wraz z zespołem Czerwono-Czarni zaśpiewała niegdyś, że trzynastego wszystko zdarzyć się może oraz, że trzynastego piękniejszy jest świat i to okazało się prawdą! Potwierdzili to nasi drugoligowcy, którzy wygrali po ciężkim pojedynku z dominatorami z Orzesza 4:6! AKS Mikołów pozostał więc jedyną drużyną bez porażki w rozgrywkach II ligi. Przerwali tym samym passę orzeszan i zbliżyli się do nich w ligowej tabeli. Nasi tenisiści udanie weszli w mecz wygrywając trzy pierwsze starcia. Nie przegrał również nasz debel Cioch-Kapik, chociaż widmo porażki było blisko bo w piątym secie przegrywali z rywalami 5:10! Magiczne zaklęcie "ja debli nie przegrywam" wypowiedziane przy tym stanie przez Ciocha znów zadziałało po horrorze górą byli nasi. Ograli rywali 16:14 i było to ich 14 z rzędu zwycięstwo w 14 pojedynku! Po deblach wynik meczu brzmiał 2:4 dla AKS. Potem nasi mieli słabszy moment bowiem singlowe starcia przegrali rezerwowy Kleszcz oraz Brożek i o wyniku zadecydować miały starcia Kapika z Wróblem i Klimczoka ze Zwolińskim. Oba pojedynki zakończyły się rezultatami 3:2 na korzyść mikołowian co w ostatecznym rozrachunku przeważyło szalę zwycięstwa na stronę AKS! Mikołowianie nadal niepokonani, tym razem można już dodać, że jako jedyni w lidze!