2d 24h 32min 11s

W 13. kolejce ligi okręgowej mikołowianie wyjechali na spotkanie do Woli, gdzie podejmowali tamtejszego Sokoła.

ZOSTAŃ NASZYM PATRONEM! Wspieraj swój lokalny klub!

[W planach: zakup nowych piłek treningowych]

Pochmurne i deszczowe popołudnie przywitało mikołowian w Woli. Obecnie trenerem Sokoła jest były zawodnik AKS Mikołów - Łukasz Biliński. AKSa osłabiona brakiem chorego Biernackiego oraz pauzującego za kartki Brysza chciała ten mecz wygrać, choć wielu z obecnej kadry Molka pamięta poprzedni pojedynek z piłkarzami Sokoła z tamtego sezonu. Wtedy mikołowski zespół przegrał w 25. kolejce 2:1 w fatalnym stylu i boisko sobotniego gospodarza nasi piłkarze pamiętają jako ciężki teren. Zgodnie z przewidywaniami mecz był trudny i praktycznie nic w tym meczu gościom nie wychodziło. Na domiar złego w składzie Sokoła w wyjściowej jedenastce mecz rozpoczął Jakub Krawczyk, który w tamtym spotkaniu zdobył decydującą o zwycięstwie bramkę. Historia lubi się powtarzać i niestety w sobotnie popołudnie zawodnicy AKS ponownie stracili punkty w Woli, z czego najbardziej ucieszyli się zapewne w Imielinie i Podlesiu a także miejscowi kibice. W pierwszej połowie przeważali goście ale swojej przewagi wykorzystać nie potrafili bo żaden ze strzałów nie zagroził bramkarzowi Woli. W 42 minucie meczu za negowanie decyzji sędziego w sposób niezgodny z zasadami fair play, arbiter tego spotkania wyrzucił z boiska Kuźnika i wydawałoby się, że to ułatwi mikołowianom zdobycie bramki. Tak się jednak nie stało bo w drugiej połowie słabo spisująca się ekipa lidera rozgrywek nie dość, że nie wykorzystała przewagi liczebnej to na dodatek popełniła jeden błąd, który wykorzystał napastnik gospodarzy - Krawczyk! Mikołów atakował, próbował coś zrobić ale piłka nie chciała trafić do siatki wolan dwukrotnie obijając poprzeczkę. Mecz pełen nerwów i ostrych zagrań. Czerwoną kartką ukarany zawodnik Sokoła, żółtą kartkę otrzymał również rezerwowy zawodnik a na trybuny pod koniec meczu odesłany został kierownik drużyny gospodarzy. Wynik nie uległ jednak zmianie. Po słabym spotkaniu w wykonaniu naszych zawodników AKS traci punkty drugi raz w tym sezonie. Kto był na meczu, to widział.

Sokół Wola - AKS Mikołów 1:0 (0:0)

Bramka dla Sokoła: J. Krawczyk 72'

AKS MIKOŁÓW: Łukasz Szczepek – Paweł Lesik, Jarosław Kowalski, Dawid Mazurek, Łukasz Kopytko (80. Daniel Olszewski), Sebastian Kubisz (72. Łukasz Zgliński), Wojciech Oltman, Marcin Piekarz, Mateusz Sikora, Patryk Wieczorek, Mateusz Zamojda.

TRENER: Marcin Molek.

Następny mecz: AKS Mikołów - Ogrodnik Cielmice [03.11.2018, godzina 14:00]

-------

W sobotę druga drużyna AKS Mikołów uległa na wyjeździe Grunwaldowi Ruda Śląska 2:0.

------

Również w sobotę na wyjeździe grały piłkarki AKS Mikołów a swoje ligowe spotkanie zakończyli remisem 1:1 z MKS Myszków. Bramkę dla AKS strzeliła Klaudia Toczek.