Dzisiaj zakończyły się trwające od 23 marca Drużynowe Mistrzostwa Śląska Juniorów w szachach (1. liga). Nasi zawodnicy wywalczyli miejsce na podium.

Jakub Sputowski reprezentował AKS Mikołów na międzynarodowym turnieju szachowym w Ostrawie. Do Mikołowa nie wrócił z pustymi rękami!

Dwóch naszych zawodników uczestniczyło w Szczyrku w turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Polski.

W Łaziskach Górnych wczoraj zakończyły się Mistrzostwa Śląska Juniorów w szachach szybkich. Na imprezie nie mogło zabraknąć naszych reprezentantów.

Reprezentantka Polski, która trenuje w AKS Mikołów wróciła z Mistrzostw Europy z wyróżnieniem.

W Polanicy-Zdroju odbył się 54. Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Akiby Rubinsteina. Nasz klub reprezentował Franciszek Miler.

W dniach 10-12.08.2018r we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski w szachach szybkich i błyskawicznych. Jak co roku nie zabrakło i naszej ekipy.

W Imielinie zakończono Indywidualne Mistrzostwa Śląska Juniorów w Szachach Klasycznych. Zawodnicy AKSy pokazali się z bardzo dobrej strony uzyskując dobre wyniki.

Po zdobyciu trofeum za 1. miejsce w Pucharze Polski do lat 7 Kinga Lajdamik wystartowała w Pucharze Polski Dziewcząt w kategorii do lat 8.

W Poraju zakończył się Puchar Polski w Szachach do lat 7, w których z powodzeniem udział wzięła reprezentantka AKS Mikołów.

Z rozgrywanych w Pszczynie Indywidualnych Mistrzostwach Śląska do lat 7 w szachach nasz reprezentant wrócił z medalem!

Od 22 do 29 października w miejscowości Pokrzywna rozgrywano Mistrzostwa Międzywojewódzkie Juniorów. Nie zabrakło naszych reprezentantów.

W miniony weekend w Łaziskach Górnych rozegrano Mistrzostwa Śląska Juniorów. Nasz klub reprezentowało 17 zawodników.

Dzisiaj w Czerwionce rozegrany został turniej szachowy z okazji 10-lecia istnienia tamtejszego klubu szachowego. Bardzo dobrze spisali się nasi reprezentanci. 

W Miejskim Domu Kultury w Mikołowie podczas trwających "Dni Mikołowa" zorganizowano Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza.

Od 6 do 9 sierpnia w Hali Stulecia we Wrocławiu rozgrywane były Mistrzostwa Polski Młodzików w Szachach Szybkich oraz Szachach Błyskawicznych. AKS Mikołów reprezentowało kilku zawodników w różnych kategoriach.

W dniach 20-21.05 w Katowicach odbył się V Turniej Przyjaźni Polsko–Węgierskiej. Na starcie stanęło 643 zawodników z wielu krajów w tym również nasi.

Nasz czołowy szachista w weekend nie próżnuje i ogrywa nie tylko rówieśników ale daje radę także rywalom zdecydowanie starszym od siebie.

Szachowy turniej w Rudzie Śląskiej wygrał Franciszek Miler.

W niedzielę w mikołowskim MDK rozegrano Szachowy Turniej Mikołajkowy. Grano w kategoriach wiekowych do lat 8 oraz do lat 10 i 12. Sekcja szachowa AKS Mikołów wystawiła swoją liczną reprezentację

O sekcji

TRENINGI sekcji szachowej odbywają się w Miejskim Domu Kultury w Mikołowie w środy (15:00 - 19:00).

 

 

Trenerem w sekcji jest pani Hanna Bryła. Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Hanna Bryła posiada tytuł Mistrzyni Międzynarodowej. Wielokrotnie zdobywała medale Mistrzostw Polski, ma w swoim dorobku 5 medali złotych (2001 – do lat 12, 2003 – do lat 14, 2005 – do lat 16, 2006 i 2007 – do lat 18) oraz 2 brązowe (2002 – do 14 lat, 2006 – do lat 20). Jest też czterokrotną medalistką drużynowych mistrzostw Polski juniorów (2003 – złotą, 2004 i 2006 – srebrną oraz 2007 – brązową) grając w barwach klubu MKS "Polonia Trade Trans" Warszawa. Ponadto reprezentowała Polskę na mistrzostwach świata i Europy juniorek, największy sukces odnosząc w 2007 r. w Siberniku, gdzie zdobyła tytuł wicemistrzyni Europy do lat 18.

 

Wspierają nas:

Bank MBS
MOSIR
Vega Sport
Mikołów
HETMAN
Brązowa gwiazdka