.

PIŁKA NOŻNA

Liga Okręgowa grupa IV Katowice - Sosnowiec

sobota 23.10.2021 o 15:00

kolejka 12

AKS Mikołów - Niwy Brudzowice

2d 24h 32min 11s

W drugiej kolejce podejmowaliśmy zespół Górnik MK Katowice.


Spotkanie od samego początku przebiegało pod kontrolą podopiecznych Trenera Adama Krzęcięsy.
Już w 4 minucie długą piłkę do Biernackiego zagrał Korzeniowski, ten pierwszy wygrał pojedynek z obrońcą gości i wyłożył piłkę Paszkowi, i mieliśmy 1:0.
W 11 minucie Wojciech Przybylski zagrał prostopadłą piłkę do Augustyniak a ten uderzył po długim słupku i pokonał Łukasza Botscha. Mikołowianie z dużą łatwością dochodzili do okazji bramkowych. I tak w 17 minucie po przejęciu piłki w środku boiska, trafiła ona pod nogi Paszka który "położył" bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki.
W 42 minucie nasz pomocnik skompletował klasycznego hat-tricka i ustalił wynik pierwszej połowy na 4:0.

Na drugą połowę mikołowianie wybiegli z dwoma "świeżymi" zawodnikami. W miejsce Osieckiego wszedł Zamojda, a w miejsce Przybylskiego wszedł Pawełczyk.
Bardzo aktywny po wejściu Zamojda wygrał pojedynek 1 na 1 w bocznej strefie boiska i dograł wprost na głowę Wujca i było 5:0.
Pięć minut później niemal kopia akcji wcześniejszej, Zamojda znowu przedziera się bocznej strefie i wykłada piłkę Biernackiemu, a ten bez żadnych problemów pokonał bramkarza gości.
W 64 minucie mieliśmy 7:0, Augustyniak z lewej strony dośrodkował, a w polu karnym Biernacki z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. W 83 minucie po wyłuskaniu piłki w środku pola, zagrana szybko do dobrze ustawionego Bruna, który znalazł się przed bramkarzem i ustalił wynik spotkania na 8:0, zdobywając swoją pierwszą bramkę w barwach AKSu.

AKS Mikołów:
Łukasz Szczepek - Michał Staszowski, Mariusz Gancarczyk, Wojciech Przybylski(46' Michał Pawełczyk), Mariusz Korzeniowski(60' Borys Walczak), Jacek Wujec(70' Przemysław Gałecki), Tomasz Tabiś, Daniel Paszek[kpt](60' Robert Prus), Piotr Osiecki(46' Mateusz Zamojda), Olaf Augustyniak, Michał Biernacki(65' Bartosz Brun)
Trener: Adam Krzęciesa

Górnik MK Katowice:
Łukasz Botsch - Piotr Urbas(85' Janusz Mazurkiewicz), Daniel Bąk [kpt], Rafał Kiełbowicz, Robert Maryniok, Tomasz Botsch, Oliver Roman(60' Jakub Krzyżowski), Maciej Domisiewicz, Kamil Honysz(46'Artur Jędrysik), Jakub Stryjniak(75' Mateusz Krawieczek), Adrian Kostyra
Trener: Dawid Karpiński

Żółte kartki: Robert Maryniok, Maciej Domisiewicz (Górnik MK Katowice)

Sędziowie: Marcin Giziński, Mateusz Klimczyk, Mirosław Lewandowski (Podokręg Katowice)

Już w środę nasi piłkarze wyjeżdżają do Będzina, zmierzyć się z tamtejszą Sarmacją.

Początek spotkania o godzinie 17:00.

Tabela - I zespół

Miejsce Nazwa Mecze Zwy. Rem. Por Br. + Br. - Br. +/- Punkty
1 Zagłębie II Sosnowiec 11 9 1 1 37 8 29 28
2 AKS Mikołów 11 9 1 1 33 5 28 28
3 Sparta Katowice 11 9 1 1 43 9 34 28
4 GKS II Katowice 11 7 1 3 29 13 16 22
5 Cyklon Rogoźnik 11 6 3 2 24 10 14 21
6 Górnik 09 Mysłowice 11 7 0 4 22 13 9 21
7 CKS Czeladź 11 7 0 4 27 12 15 21
8 Górnik Wojkowice 11 6 1 4 17 16 1 19
9 Sarmacja Będzin 11 6 1 4 21 23 -2 19
10 Pogoń Imielin 11 5 0 6 19 23 -4 15
11 Niwy Brudzowice 11 4 3 4 17 17 0 15
12 RKS Grodziec 11 4 1 6 18 24 -6 13
13 Tęcza Błędów 11 3 1 7 15 25 -10 10
14 Slavia Ruda Śląska 11 3 1 7 14 24 -10 10
15 MK Górnik Katowice 11 3 0 8 13 40 -27 9
16 Grunwald Ruda Ślaska 11 2 0 9 13 33 -20 6
17 Źródło Kromołów 11 1 1 9 16 39 -23 4
18 Ostoja Żelisławice 11 0 0 11 6 50 -44 0
awans   spadek

Skład - I zespół

Olaf Augustyniak

Michał Biernacki

Bartosz Brun

Mariusz Gancarczyk

Przemysław Gałecki

Mariusz Korzeniowski

Mateusz Majsner

Zackaria Marijani

Wojciech Oltman

Piotr Osiecki

Daniel Paszek

Michał Pawełczyk

Robert Prus

Wojciech Przybylski

Mateusz Sikora

Bartosz Soliński

Adrian Sopniewski

Michał Staszowski

Łukasz Szczepek

Tomasz Tabiś

Borys Walczak

Jacek Wujec

Mateusz Zamojda

Terminarz - I zespół

Kolejka Data i czas Mecz Wynik
Kolejka 1
1 2021-08-14 17:00:00 AKS Mikołów - Pogoń Imielin 5 : 1
1 2021-08-14 17:00:00 Sparta Katowice - Ostoja Żelisławice 7 : 0
1 2021-08-14 11:00:00 Grunwald Ruda Ślaska - Niwy Brudzowice 0 : 2
1 2021-08-14 11:00:00 MK Górnik Katowice - Źródło Kromołów 1 : 0
1 2021-08-14 11:00:00 Slavia Ruda Śląska - GKS II Katowice 2 : 1
1 2021-08-14 17:00:00 Zagłębie II Sosnowiec - Cyklon Rogoźnik 0 : 0
1 2021-08-14 17:00:00 CKS Czeladź - Górnik Wojkowice 2 : 1
1 2021-08-14 13:00:00 Sarmacja Będzin - Górnik 09 Mysłowice 2 : 0
1 2021-08-14 17:00:00 Tęcza Błędów - RKS Grodziec 2 : 1
Kolejka 2
2 2021-08-21 17:00:00 AKS Mikołów - MK Górnik Katowice 8 : 0
2 2021-08-21 17:00:00 Pogoń Imielin - Cyklon Rogoźnik 0 : 3
2 2021-08-21 11:00:00 Ostoja Żelisławice - Zagłębie II Sosnowiec 0 : 6
2 2021-08-21 17:00:00 Niwy Brudzowice - Sparta Katowice 1 : 1
2 2021-08-21 11:00:00 RKS Grodziec - Grunwald Ruda Ślaska 6 : 1
2 2021-08-22 18:00:00 GKS II Katowice - Tęcza Błędów 4 : 3
2 2021-08-21 17:00:00 Górnik Wojkowice - Slavia Ruda Śląska 2 : 0
2 2021-08-21 17:00:00 Górnik 09 Mysłowice - CKS Czeladź 2 : 0
2 2021-08-21 14:30:00 Źródło Kromołów - Sarmacja Będzin 2 : 2
Kolejka 3
3 2021-08-25 17:00:00 Sarmacja Będzin - AKS Mikołów 0 : 3
3 0000-00-00 00:00:00 MK Górnik Katowice - Pogoń Imielin 0 : 4
3 0000-00-00 00:00:00 CKS Czeladź - Źródło Kromołów 8 : 1
3 0000-00-00 00:00:00 Slavia Ruda Śląska - Górnik 09 Mysłowice 0 : 1
3 0000-00-00 00:00:00 Tęcza Błędów - Górnik Wojkowice 0 : 1
3 0000-00-00 00:00:00 Grunwald Ruda Ślaska - GKS II Katowice 1 : 4
3 0000-00-00 00:00:00 Sparta Katowice - RKS Grodziec 4 : 3
3 0000-00-00 00:00:00 Zagłębie II Sosnowiec - Niwy Brudzowice 3 : 0
3 0000-00-00 00:00:00 Cyklon Rogoźnik - Ostoja Żelisławice 7 : 0
Kolejka 4
4 2021-08-28 17:00:00 AKS Mikołów - CKS Czeladź 1 : 0
4 0000-00-00 00:00:00 Pogoń Imielin - Ostoja Żelisławice 4 : 2
4 0000-00-00 00:00:00 Niwy Brudzowice - Cyklon Rogoźnik 4 : 0
4 0000-00-00 00:00:00 RKS Grodziec - Zagłębie II Sosnowiec 0 : 4
4 0000-00-00 00:00:00 GKS II Katowice - Sparta Katowice 0 : 5
4 0000-00-00 00:00:00 Górnik Wojkowice - Grunwald Ruda Ślaska 1 : 0
4 0000-00-00 00:00:00 Górnik 09 Mysłowice - Tęcza Błędów 3 : 0
4 0000-00-00 00:00:00 Źródło Kromołów - Slavia Ruda Śląska 0 : 1
4 0000-00-00 00:00:00 MK Górnik Katowice - Sarmacja Będzin 1 : 2
Kolejka 5
5 2021-09-04 11:00:00 Slavia Ruda Śląska - AKS Mikołów 1 : 4
5 0000-00-00 00:00:00 Sarmacja Będzin - Pogoń Imielin 3 : 0
5 0000-00-00 00:00:00 CKS Czeladź - MK Górnik Katowice 2 : 0
5 0000-00-00 00:00:00 Tęcza Błędów - Źródło Kromołów 3 : 0
5 0000-00-00 00:00:00 Grunwald Ruda Ślaska - Górnik 09 Mysłowice 0 : 3
5 0000-00-00 00:00:00 Górnik Wojkowice - Sparta Katowice 1 : 2
5 0000-00-00 00:00:00 Zagłębie II Sosnowiec - GKS II Katowice 2 : 1
5 0000-00-00 00:00:00 Cyklon Rogoźnik - RKS Grodziec 3 : 1
5 0000-00-00 00:00:00 Ostoja Żelisławice - Niwy Brudzowice 0 : 2
Kolejka 6
6 2021-09-11 17:00:00 AKS Mikołów - Tęcza Błędów 5 : 0
6 0000-00-00 00:00:00 Pogoń Imielin - Niwy Brudzowice 3 : 2
6 0000-00-00 00:00:00 RKS Grodziec - Ostoja Żelisławice 2 : 1
6 0000-00-00 00:00:00 GKS II Katowice - Cyklon Rogoźnik 2 : 0
6 0000-00-00 00:00:00 Górnik Wojkowice - Zagłębie II Sosnowiec 3 : 1
6 0000-00-00 00:00:00 Górnik 09 Mysłowice - Sparta Katowice 0 : 2
6 0000-00-00 00:00:00 Źródło Kromołów - Grunwald Ruda Ślaska 1 : 2
6 0000-00-00 00:00:00 MK Górnik Katowice - Slavia Ruda Śląska 4 : 3
6 0000-00-00 00:00:00 Sarmacja Będzin - CKS Czeladź 3 : 1
Kolejka 7
7 2021-09-18 11:00:00 Grunwald Ruda Ślaska - AKS Mikołów 1 : 2
7 0000-00-00 00:00:00 CKS Czeladź - Pogoń Imielin 2 : 1
7 0000-00-00 00:00:00 Slavia Ruda Śląska - Sarmacja Będzin 1 : 2
7 0000-00-00 00:00:00 Tęcza Błędów - MK Górnik Katowice 1 : 3
7 0000-00-00 00:00:00 Sparta Katowice - Źródło Kromołów 9 : 0
7 0000-00-00 00:00:00 Zagłębie II Sosnowiec - Górnik 09 Mysłowice 4 : 0
7 0000-00-00 00:00:00 Cyklon Rogoźnik - Górnik Wojkowice 1 : 1
7 0000-00-00 00:00:00 Ostoja Żelisławice - GKS II Katowice 0 : 6
7 0000-00-00 00:00:00 Niwy Brudzowice - RKS Grodziec 1 : 1
Kolejka 8
8 2021-09-25 16:00:00 AKS Mikołów - Sparta Katowice 1 : 0
8 0000-00-00 00:00:00 Pogoń Imielin - RKS Grodziec 1 : 2
8 0000-00-00 00:00:00 GKS II Katowice - Niwy Brudzowice 0 : 0
8 0000-00-00 00:00:00 Górnik Wojkowice - Ostoja Żelisławice 4 : 0
8 0000-00-00 00:00:00 Górnik 09 Mysłowice - Cyklon Rogoźnik 0 : 1
8 0000-00-00 00:00:00 Źródło Kromołów - Zagłębie II Sosnowiec 4 : 5
8 0000-00-00 00:00:00 MK Górnik Katowice - Grunwald Ruda Ślaska 3 : 4
8 0000-00-00 00:00:00 Sarmacja Będzin - Tęcza Błędów 2 : 3
8 0000-00-00 00:00:00 CKS Czeladź - Slavia Ruda Śląska 4 : 0
Kolejka 9
9 2021-10-02 11:00:00 Zagłębie II Sosnowiec - AKS Mikołów 1 : 0
9 2021-10-02 00:00:00 Slavia Ruda Śląska - Pogoń Imielin 2 : 3
9 2021-10-02 00:00:00 CKS Czeladź - Tęcza Błędów 2 : 0
9 2021-10-02 00:00:00 Grunwald Ruda Ślaska - Sarmacja Będzin 2 : 4
9 2021-10-02 00:00:00 Sparta Katowice - MK Górnik Katowice 6 : 1
9 2021-10-02 00:00:00 Cyklon Rogoźnik - Źródło Kromołów 4 : 1
9 2021-10-02 00:00:00 Ostoja Żelisławice - Górnik 09 Mysłowice 2 : 4
9 2021-10-02 00:00:00 Niwy Brudzowice - Górnik Wojkowice 1 : 3
9 2021-10-02 00:00:00 RKS Grodziec - GKS II Katowice 0 : 2
Kolejka 10
10 2021-10-09 15:00:00 AKS Mikołów - Cyklon Rogoźnik 1 : 1
10 2021-10-09 00:00:00 Pogoń Imielin - GKS II Katowice 0 : 1
10 2021-10-09 00:00:00 Górnik Wojkowice - RKS Grodziec 0 : 1
10 2021-10-09 00:00:00 Górnik 09 Mysłowice - Niwy Brudzowice 4 : 1
10 2021-10-09 00:00:00 Źródło Kromołów - Ostoja Żelisławice 5 : 1
10 2021-10-09 00:00:00 MK Górnik Katowice - Zagłębie II Sosnowiec 0 : 6
10 2021-10-09 00:00:00 Sarmacja Będzin - Sparta Katowice 1 : 5
10 2021-10-09 00:00:00 CKS Czeladź - Grunwald Ruda Ślaska 5 : 1
10 2021-10-09 00:00:00 Slavia Ruda Śląska - Tęcza Błędów 2 : 2
Kolejka 11
11 2021-10-16 15:00:00 Ostoja Żelisławice - AKS Mikołów 0 : 3
11 0000-00-00 00:00:00 Grunwald Ruda Ślaska - Slavia Ruda Śląska 1 : 2
11 0000-00-00 00:00:00 GKS II Katowice - Górnik Wojkowice 8 : 0
11 0000-00-00 00:00:00 Sparta Katowice - CKS Czeladź 2 : 1
11 0000-00-00 00:00:00 Zagłębie II Sosnowiec - Sarmacja Będzin 5 : 0
11 0000-00-00 00:00:00 Cyklon Rogoźnik - MK Górnik Katowice 4 : 0
11 0000-00-00 00:00:00 RKS Grodziec - Górnik 09 Mysłowice 1 : 5
11 0000-00-00 00:00:00 Niwy Brudzowice - Źródło Kromołów 3 : 2
11 0000-00-00 00:00:00 Tęcza Błędów - Pogoń Imielin 1 : 2
Kolejka 12
12 2021-10-23 15:00:00 AKS Mikołów - Niwy Brudzowice :
12 0000-00-00 00:00:00 Pogoń Imielin - Górnik Wojkowice :
12 0000-00-00 00:00:00 Górnik 09 Mysłowice - GKS II Katowice :
12 0000-00-00 00:00:00 Źródło Kromołów - RKS Grodziec :
12 0000-00-00 00:00:00 MK Górnik Katowice - Ostoja Żelisławice :
12 0000-00-00 00:00:00 Sarmacja Będzin - Cyklon Rogoźnik :
12 0000-00-00 00:00:00 CKS Czeladź - Zagłębie II Sosnowiec :
12 0000-00-00 00:00:00 Slavia Ruda Śląska - Sparta Katowice :
12 0000-00-00 00:00:00 Tęcza Błędów - Grunwald Ruda Ślaska :

Wspierają nas:

Bank MBS
MOSIR
Vega Sport
CamMedia
Mikołów
HETMAN