O tym meczu w naszym mieście mówić się będzie jeszcze długo po jego zakończeniu. Derbowy mecz rezerw ze śmiłowickim Strażakiem przyniósł pełno emocji.

W meczu derbowym obejrzeliśmy aż 9 bramek, 4 rzuty karne oraz 2 żółte kartki i jedną kartkę czerwoną! Zawodnicy AKS do meczu przystąpili od początku bardzo zmotywowani do walki o 3 punkty. Niestety kilka błędów, w tym te popełnione w polu karnym, skutkowały stratami bramek. AKS aż 3 bramki stracił po rzutach karnych! Do szatni gospodarze schodzili z jednobramkową przewagą (2:1). Krótko po przerwie Strażacy wygrywali już 3:1 ale nasi zawodnicy ambitnie gonili wynik i zdołali wyrównać do stanu 3:3. Decydującym momentem meczu była 79 minuta meczu. Przed szansą zdobycia bramki z rzutu karnego stanął Paweł Wyrobek ale trafił prosto w ręce bramkarza gospodarzy, który szybko rozpoczął akcję zakończoną... skutecznie egzekwowanym rzutem karnym dla Strażaka. Kolejne bramki były efektem klasycznego odkrycia się w obronie i ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 6:3 dla gospodarzy. Ozdobą meczu była przepiękna bramka Jarosława Kowalskiego, który piłkę umieścił w okienku bramki strzeżonej w drugiej połowie przez Damiana Pielę. Od 58 minuty rezerwy AKS grały w osłabieniu, czerwoną kartkę za krytykę orzeczeń sędziego otrzymał Łukasz Sadowski.

Strażak Mikołów - AKS Mikołów 6:3 (2:1)

Bramki dla AKS: Jarosław Kowalski 28', 57', 64'

Bramki dla Strażaka: Tomasz Waniek 14', 43' (karny), 56' (karny), 80' (karny), Piotr Petzelt 85', 88'

Żółte kartki: Dawid Rybicki 16' (AKS) i Piotr Petzelt 24' (Strażak)

Skład AKS: Adrian Borowski - Grzegorz Górny, Dawid Rybicki, Łukasz Sadowski, Maciej Ślósarek, Sebastian Jastrzębski, Rafał Małecki (37' Kamil Brontke), Mirosław Pułka, Jarosław Kowalski, Piotr Piszczek, Paweł Wyrobek (80' Patryk Wengerek)

Rezerwowi: Mariusz Karwicki, Konrad Karolewski, Mateusz Sigulski