.

PIŁKA NOŻNA

Liga Okręgowa grupa IV Katowice - Sosnowiec

sobota 23.10.2021 o 15:00

kolejka 12

AKS Mikołów - Niwy Brudzowice

2d 24h 32min 11s

Relacja z udanego meczu otwarcia w kampanii 2021/2022


Bardzo okazale wypadł debiut trenera Adama Krzęciesy na ławce trenerskiej AKS Mikołów. Mikołowska drużyna pewnie pokonała Pogoń Imielin 5:1.


Nasi od piłkarze od samego początku bardzo agresywnie ruszyli na rywali. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bo już w 2 minucie po szybkim rozegraniu piłki z autu Olaf Augustyniak dograł piłkę w pole karne a na bliższym słupku akcję sfinalizował Michał Biernacki i rozwiązał worek z bramkami.


W 11 minucie poprzeczne podanie defensora gości przejął Daniel Paszek i w sytuacji sam na sam z Iwaniukiem pokonał bramkarza Pogoni.
Z minuty na minutę rosła przewaga naszego zespołu. W 17 minucie z prawej strony Mateusz Zamojda dograł piłkę w pole karne a najbardziej czujny okazał się Olaf Augustyniak i podwyższył wynik spotkania na 3:0.


Mimo panującego upału nasi piłkarze dalej dążyli do zdobycia kolejnych bramek. I tak w 29 minucie spotkania po dobrym rozegraniu piłki z lewej strony dośrodkowywał Mariusz Korzeniowski a w polu karnym najwyżej do piłki wyskoczył Michał Biernacki i mieliśmy na tablicy wyników 4:0.


Drugą połowę spotkania goście zaczęli z większym animuszem ale nie potrafili przebić się przez dobrze zorganizowaną defensywę mikołowian. W 57 minucie przy wyprowadzeniu piłki obrońcy Pogoni popełnili błąd i Daniel Paszek prawie całą połowę przebiegł sam znajdując się ponownie oko w oko z Iwaniukiem i po raz kolejny wygrał ten pojedynek


Później tempo spotkania trochę opadło, ale mieliśmy jeszcze swoje okazje. Bardzo aktywny po wejściu był Michał Pawełczyk i miał swoje okazje do zdobycia bramki ale przy pierwszej przeniósł piłkę nad poprzeczką, a w drugiej przegrał pojedynek z bramkarzem Pogoni.
W 87 minucie przy dużej bierności naszych obrońców bramkę honorową zdobył Mateusz Stachowicz.


AKS Mikołów:
Łukasz Szczepek - Przemysław Gałecki [kpt], Mariusz Gancarczyk, Wojciech Przybylski, Mariusz Korzeniowski, Jacek Wujec(60' Wojciech Oltman), Tomasz Tabiś, Daniel Paszek(80' Bartosz Brun), Mateusz Zamojda(70' Michał Pawełczyk), Olaf Augustyniak(65' Piotr Osiecki), Michał Biernacki
Trener: Adam Krzęciesa 


Pogoń Imielin:
Piotr Iwaniuk - Jakub Pilarski(80' Damian Saternus), Miłosz Pietrowski, Andrzej Malina, Mateusz Stachowicz, Kamil Cisoń(46' Mateusz Pacwa), Piotr Nocoń, Michał Gadaj(60' Kamil Jochemczyk), Kamil Łankiewicz, Mateusz Keler [kpt] (60' Daniel Cisoń), Antoni Turczyński(65' Kamil Jurski)
Trener: Michał Chmielowski


Sędziowie: Kamil Karch, Mateusz Dragan, Maciej Kuropatwa (Podokręg Katowice)


Za tydzień tj. 21.08.2021 roku, nasi piłkarze podejmą zespół Górnika MK Katowice.


Początek spotkania o godzinie 17:00 w Mikołowie.

Tabela - I zespół

Miejsce Nazwa Mecze Zwy. Rem. Por Br. + Br. - Br. +/- Punkty
1 Zagłębie II Sosnowiec 11 9 1 1 37 8 29 28
2 AKS Mikołów 11 9 1 1 33 5 28 28
3 Sparta Katowice 11 9 1 1 43 9 34 28
4 GKS II Katowice 11 7 1 3 29 13 16 22
5 Cyklon Rogoźnik 11 6 3 2 24 10 14 21
6 Górnik 09 Mysłowice 11 7 0 4 22 13 9 21
7 CKS Czeladź 11 7 0 4 27 12 15 21
8 Górnik Wojkowice 11 6 1 4 17 16 1 19
9 Sarmacja Będzin 11 6 1 4 21 23 -2 19
10 Pogoń Imielin 11 5 0 6 19 23 -4 15
11 Niwy Brudzowice 11 4 3 4 17 17 0 15
12 RKS Grodziec 11 4 1 6 18 24 -6 13
13 Tęcza Błędów 11 3 1 7 15 25 -10 10
14 Slavia Ruda Śląska 11 3 1 7 14 24 -10 10
15 MK Górnik Katowice 11 3 0 8 13 40 -27 9
16 Grunwald Ruda Ślaska 11 2 0 9 13 33 -20 6
17 Źródło Kromołów 11 1 1 9 16 39 -23 4
18 Ostoja Żelisławice 11 0 0 11 6 50 -44 0
awans   spadek

Skład - I zespół

Olaf Augustyniak

Michał Biernacki

Bartosz Brun

Mariusz Gancarczyk

Przemysław Gałecki

Mariusz Korzeniowski

Mateusz Majsner

Zackaria Marijani

Wojciech Oltman

Piotr Osiecki

Daniel Paszek

Michał Pawełczyk

Robert Prus

Wojciech Przybylski

Mateusz Sikora

Bartosz Soliński

Adrian Sopniewski

Michał Staszowski

Łukasz Szczepek

Tomasz Tabiś

Borys Walczak

Jacek Wujec

Mateusz Zamojda

Terminarz - I zespół

Kolejka Data i czas Mecz Wynik
Kolejka 1
1 2021-08-14 17:00:00 AKS Mikołów - Pogoń Imielin 5 : 1
1 2021-08-14 17:00:00 Sparta Katowice - Ostoja Żelisławice 7 : 0
1 2021-08-14 11:00:00 Grunwald Ruda Ślaska - Niwy Brudzowice 0 : 2
1 2021-08-14 11:00:00 MK Górnik Katowice - Źródło Kromołów 1 : 0
1 2021-08-14 11:00:00 Slavia Ruda Śląska - GKS II Katowice 2 : 1
1 2021-08-14 17:00:00 Zagłębie II Sosnowiec - Cyklon Rogoźnik 0 : 0
1 2021-08-14 17:00:00 CKS Czeladź - Górnik Wojkowice 2 : 1
1 2021-08-14 13:00:00 Sarmacja Będzin - Górnik 09 Mysłowice 2 : 0
1 2021-08-14 17:00:00 Tęcza Błędów - RKS Grodziec 2 : 1
Kolejka 2
2 2021-08-21 17:00:00 AKS Mikołów - MK Górnik Katowice 8 : 0
2 2021-08-21 17:00:00 Pogoń Imielin - Cyklon Rogoźnik 0 : 3
2 2021-08-21 11:00:00 Ostoja Żelisławice - Zagłębie II Sosnowiec 0 : 6
2 2021-08-21 17:00:00 Niwy Brudzowice - Sparta Katowice 1 : 1
2 2021-08-21 11:00:00 RKS Grodziec - Grunwald Ruda Ślaska 6 : 1
2 2021-08-22 18:00:00 GKS II Katowice - Tęcza Błędów 4 : 3
2 2021-08-21 17:00:00 Górnik Wojkowice - Slavia Ruda Śląska 2 : 0
2 2021-08-21 17:00:00 Górnik 09 Mysłowice - CKS Czeladź 2 : 0
2 2021-08-21 14:30:00 Źródło Kromołów - Sarmacja Będzin 2 : 2
Kolejka 3
3 2021-08-25 17:00:00 Sarmacja Będzin - AKS Mikołów 0 : 3
3 0000-00-00 00:00:00 MK Górnik Katowice - Pogoń Imielin 0 : 4
3 0000-00-00 00:00:00 CKS Czeladź - Źródło Kromołów 8 : 1
3 0000-00-00 00:00:00 Slavia Ruda Śląska - Górnik 09 Mysłowice 0 : 1
3 0000-00-00 00:00:00 Tęcza Błędów - Górnik Wojkowice 0 : 1
3 0000-00-00 00:00:00 Grunwald Ruda Ślaska - GKS II Katowice 1 : 4
3 0000-00-00 00:00:00 Sparta Katowice - RKS Grodziec 4 : 3
3 0000-00-00 00:00:00 Zagłębie II Sosnowiec - Niwy Brudzowice 3 : 0
3 0000-00-00 00:00:00 Cyklon Rogoźnik - Ostoja Żelisławice 7 : 0
Kolejka 4
4 2021-08-28 17:00:00 AKS Mikołów - CKS Czeladź 1 : 0
4 0000-00-00 00:00:00 Pogoń Imielin - Ostoja Żelisławice 4 : 2
4 0000-00-00 00:00:00 Niwy Brudzowice - Cyklon Rogoźnik 4 : 0
4 0000-00-00 00:00:00 RKS Grodziec - Zagłębie II Sosnowiec 0 : 4
4 0000-00-00 00:00:00 GKS II Katowice - Sparta Katowice 0 : 5
4 0000-00-00 00:00:00 Górnik Wojkowice - Grunwald Ruda Ślaska 1 : 0
4 0000-00-00 00:00:00 Górnik 09 Mysłowice - Tęcza Błędów 3 : 0
4 0000-00-00 00:00:00 Źródło Kromołów - Slavia Ruda Śląska 0 : 1
4 0000-00-00 00:00:00 MK Górnik Katowice - Sarmacja Będzin 1 : 2
Kolejka 5
5 2021-09-04 11:00:00 Slavia Ruda Śląska - AKS Mikołów 1 : 4
5 0000-00-00 00:00:00 Sarmacja Będzin - Pogoń Imielin 3 : 0
5 0000-00-00 00:00:00 CKS Czeladź - MK Górnik Katowice 2 : 0
5 0000-00-00 00:00:00 Tęcza Błędów - Źródło Kromołów 3 : 0
5 0000-00-00 00:00:00 Grunwald Ruda Ślaska - Górnik 09 Mysłowice 0 : 3
5 0000-00-00 00:00:00 Górnik Wojkowice - Sparta Katowice 1 : 2
5 0000-00-00 00:00:00 Zagłębie II Sosnowiec - GKS II Katowice 2 : 1
5 0000-00-00 00:00:00 Cyklon Rogoźnik - RKS Grodziec 3 : 1
5 0000-00-00 00:00:00 Ostoja Żelisławice - Niwy Brudzowice 0 : 2
Kolejka 6
6 2021-09-11 17:00:00 AKS Mikołów - Tęcza Błędów 5 : 0
6 0000-00-00 00:00:00 Pogoń Imielin - Niwy Brudzowice 3 : 2
6 0000-00-00 00:00:00 RKS Grodziec - Ostoja Żelisławice 2 : 1
6 0000-00-00 00:00:00 GKS II Katowice - Cyklon Rogoźnik 2 : 0
6 0000-00-00 00:00:00 Górnik Wojkowice - Zagłębie II Sosnowiec 3 : 1
6 0000-00-00 00:00:00 Górnik 09 Mysłowice - Sparta Katowice 0 : 2
6 0000-00-00 00:00:00 Źródło Kromołów - Grunwald Ruda Ślaska 1 : 2
6 0000-00-00 00:00:00 MK Górnik Katowice - Slavia Ruda Śląska 4 : 3
6 0000-00-00 00:00:00 Sarmacja Będzin - CKS Czeladź 3 : 1
Kolejka 7
7 2021-09-18 11:00:00 Grunwald Ruda Ślaska - AKS Mikołów 1 : 2
7 0000-00-00 00:00:00 CKS Czeladź - Pogoń Imielin 2 : 1
7 0000-00-00 00:00:00 Slavia Ruda Śląska - Sarmacja Będzin 1 : 2
7 0000-00-00 00:00:00 Tęcza Błędów - MK Górnik Katowice 1 : 3
7 0000-00-00 00:00:00 Sparta Katowice - Źródło Kromołów 9 : 0
7 0000-00-00 00:00:00 Zagłębie II Sosnowiec - Górnik 09 Mysłowice 4 : 0
7 0000-00-00 00:00:00 Cyklon Rogoźnik - Górnik Wojkowice 1 : 1
7 0000-00-00 00:00:00 Ostoja Żelisławice - GKS II Katowice 0 : 6
7 0000-00-00 00:00:00 Niwy Brudzowice - RKS Grodziec 1 : 1
Kolejka 8
8 2021-09-25 16:00:00 AKS Mikołów - Sparta Katowice 1 : 0
8 0000-00-00 00:00:00 Pogoń Imielin - RKS Grodziec 1 : 2
8 0000-00-00 00:00:00 GKS II Katowice - Niwy Brudzowice 0 : 0
8 0000-00-00 00:00:00 Górnik Wojkowice - Ostoja Żelisławice 4 : 0
8 0000-00-00 00:00:00 Górnik 09 Mysłowice - Cyklon Rogoźnik 0 : 1
8 0000-00-00 00:00:00 Źródło Kromołów - Zagłębie II Sosnowiec 4 : 5
8 0000-00-00 00:00:00 MK Górnik Katowice - Grunwald Ruda Ślaska 3 : 4
8 0000-00-00 00:00:00 Sarmacja Będzin - Tęcza Błędów 2 : 3
8 0000-00-00 00:00:00 CKS Czeladź - Slavia Ruda Śląska 4 : 0
Kolejka 9
9 2021-10-02 11:00:00 Zagłębie II Sosnowiec - AKS Mikołów 1 : 0
9 2021-10-02 00:00:00 Slavia Ruda Śląska - Pogoń Imielin 2 : 3
9 2021-10-02 00:00:00 CKS Czeladź - Tęcza Błędów 2 : 0
9 2021-10-02 00:00:00 Grunwald Ruda Ślaska - Sarmacja Będzin 2 : 4
9 2021-10-02 00:00:00 Sparta Katowice - MK Górnik Katowice 6 : 1
9 2021-10-02 00:00:00 Cyklon Rogoźnik - Źródło Kromołów 4 : 1
9 2021-10-02 00:00:00 Ostoja Żelisławice - Górnik 09 Mysłowice 2 : 4
9 2021-10-02 00:00:00 Niwy Brudzowice - Górnik Wojkowice 1 : 3
9 2021-10-02 00:00:00 RKS Grodziec - GKS II Katowice 0 : 2
Kolejka 10
10 2021-10-09 15:00:00 AKS Mikołów - Cyklon Rogoźnik 1 : 1
10 2021-10-09 00:00:00 Pogoń Imielin - GKS II Katowice 0 : 1
10 2021-10-09 00:00:00 Górnik Wojkowice - RKS Grodziec 0 : 1
10 2021-10-09 00:00:00 Górnik 09 Mysłowice - Niwy Brudzowice 4 : 1
10 2021-10-09 00:00:00 Źródło Kromołów - Ostoja Żelisławice 5 : 1
10 2021-10-09 00:00:00 MK Górnik Katowice - Zagłębie II Sosnowiec 0 : 6
10 2021-10-09 00:00:00 Sarmacja Będzin - Sparta Katowice 1 : 5
10 2021-10-09 00:00:00 CKS Czeladź - Grunwald Ruda Ślaska 5 : 1
10 2021-10-09 00:00:00 Slavia Ruda Śląska - Tęcza Błędów 2 : 2
Kolejka 11
11 2021-10-16 15:00:00 Ostoja Żelisławice - AKS Mikołów 0 : 3
11 0000-00-00 00:00:00 Grunwald Ruda Ślaska - Slavia Ruda Śląska 1 : 2
11 0000-00-00 00:00:00 GKS II Katowice - Górnik Wojkowice 8 : 0
11 0000-00-00 00:00:00 Sparta Katowice - CKS Czeladź 2 : 1
11 0000-00-00 00:00:00 Zagłębie II Sosnowiec - Sarmacja Będzin 5 : 0
11 0000-00-00 00:00:00 Cyklon Rogoźnik - MK Górnik Katowice 4 : 0
11 0000-00-00 00:00:00 RKS Grodziec - Górnik 09 Mysłowice 1 : 5
11 0000-00-00 00:00:00 Niwy Brudzowice - Źródło Kromołów 3 : 2
11 0000-00-00 00:00:00 Tęcza Błędów - Pogoń Imielin 1 : 2
Kolejka 12
12 2021-10-23 15:00:00 AKS Mikołów - Niwy Brudzowice :
12 0000-00-00 00:00:00 Pogoń Imielin - Górnik Wojkowice :
12 0000-00-00 00:00:00 Górnik 09 Mysłowice - GKS II Katowice :
12 0000-00-00 00:00:00 Źródło Kromołów - RKS Grodziec :
12 0000-00-00 00:00:00 MK Górnik Katowice - Ostoja Żelisławice :
12 0000-00-00 00:00:00 Sarmacja Będzin - Cyklon Rogoźnik :
12 0000-00-00 00:00:00 CKS Czeladź - Zagłębie II Sosnowiec :
12 0000-00-00 00:00:00 Slavia Ruda Śląska - Sparta Katowice :
12 0000-00-00 00:00:00 Tęcza Błędów - Grunwald Ruda Ślaska :

Wspierają nas:

Bank MBS
MOSIR
Vega Sport
CamMedia
Mikołów
HETMAN