.

PIŁKA NOŻNA

Liga Okręgowa grupa IV Katowice - Sosnowiec

sobota 3.05.2022 o 11:00

kolejka 25

Sparta Katowice - AKS Mikołów

2d 24h 32min 11s

Tuż po wygranym meczu z liderem z Orzesza nasi drugoligowcy wydali specjalne oświadczenie.

Mają spore i uzasadnione obawy odnośnie przyszłości i drugoligowego bytu w AKS.

Publikujemy treść oświadczenia.

 

 

OŚWIADCZENIE ZAWODNIKÓW SEKCJI TENISA STOŁOWEGO W ZWIĄZKU Z AKTUALNĄ SYTUACJĄ

 

ZWIĄZANĄ Z KLUBEM AKS MIKOŁÓW

 

 

 

Jako zawodnicy sekcji tenisa stołowego, występujący w rozgrywkach II ligi, pragniemy wyrazić swoje zaniepokojenie w działach osób trzecich, które mogą mieć negatywny wpływ na dalsze nasze występy w rozgrywkach i walce o najwyższy cel jaki sobie postawiliśmy, czyli awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Mamy tutaj na myśli sytuację, w której o kluczowych sprawach dotyczących naszego zespołu decydować może osoba obca i w żaden sposób nie związana z naszą drużyną.

 

Oświadczamy, że jako zawodnicy nie akceptujemy sytuacji, w której zgodnie z wypowiedziami Dyrektora mikołowskiego MOSiRu (umieszczonych w styczniowym wydaniu „Gazety Mikołowskiej” na stronie 64) za pełnoprawnych członków zarządu klubu AKS Mikołów uważa się osoby, które decyzją Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego zostały w dniu 23.06.2015 zmienione. Zwracamy uwagę na fakt, że w ich miejsce powołano nowe władze z Prezesem Krzysztofem Janeczkiem na czele. Jako drużyna w pełni popieramy również jego działania oraz zaangażowanie w naszej sekcji i uznajemy, że zgodnie z obowiązującym w naszym kraju prawem to On oraz nowy Zarząd ma prawo reprezentować nasz klub w relacjach z innymi podmiotami.

 

Będziemy monitorować dalszy rozwój zdarzeń oraz z własnej inicjatywy podejmiemy działania, które jako wyraz solidarności z panem Krzysztofem, uznamy za stosowny. Ufamy jednak, że sytuacja zostanie w najbliższym czasie rozwiązana a my jako dumni reprezentanci klubu oraz miasta Mikołów będziemy mogli w pełni skupić na się na treningach oraz grze o awans.

 

 

 

 

Ze sportowym pozdrowieniem,

 

zawodnicy pierwszej drużyny

 

w sekcji tenisa stołowego

 

 

Wspierają nas:

Bank MBS
MOSIR
Vega Sport
CamMedia
Mikołów
HETMAN